Jakie zawody was przerażają / odpychają

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » So, 17 kwi 2021, 15:29

Nemo, Ja tam akurat go nie podziwam, ale uważam że niestety ma rację w tym, że większość kobiet jest zdebilała.
Nie wiem czy naprawdę tak napisał, jak twierdzi autor artykułu, ale jeśli tak, to trochę przegiął z tym odbieraniem praw wyborczych kobietom.
Zresztą średnio mnie to rusza, jak napisałam wyżej - "czasem palnie coś głupiego".
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » So, 17 kwi 2021, 15:30

Chyba my jako aspijczycy wiemy to najlepiej, że im bardziej jest się sobą i im bardziej jest się szczerym do bólu, tym jest to gorzej widziane. Ja pamiętam, jak w 2000 roku po raz pierwszy zainteresowałem się polityką w czasie wyborów prezydenckich. Towarzyszyły tym wyborom duże emocje, nie to co dziś (wiecznie PiS-PO-PiS-PO-PiS-PO-PiS-PO.... i tylko o nich), bo wszystkich 12 kandydatów było prawie na równi pokazywanych w TV. Było mnóstwo debat, wydarzeń, festynów, prawyborów, spotów wyborcze pełnych znanych przebojów muzycznych, wszyscy ludzie w kraju tym żyli. I pierwsze co zwróciło moją uwagę, to to, że im bardziej konkretny, wyrazisty kandydat o jakichś własnych pomysłach na to, jak można coś lepiej rozwiązać, im bardziej ciekawa i oryginalna osobowość, tym miał niższe poparcie. A im większe "ciepłe kluchy", im więcej tzw. lania wody, tym wyższe poparcie (Kwaśniewski, Olechowski, Krzaklewski) - ich słowa zlewały się tak naprawdę w jedną, wielką "nicość". Jak ich słuchałem, to kompletnie nie wiedziałem po co oni kandydują. Wydawało mi się, że kandydat powinien mieć jakąś wizję zmian, bo po co startować, gdy się nie chce zmian? I o ile wśród np. swoich znajomych nie mam nic przeciwko osobom spokojnym, zrównoważonym, nawet takich sobie częściej wybieram na znajomych, to jednak polityk powinien mieć wg mnie cechy przywódcze. Powinien mieć "jaja", charyzmę, odwagę, determinację, musi umieć się postawić (czy to np. strajkującym, czy zagranicznej presji), no a w d***kracji trzeba się dostosować do tzw. ciemnej masy, podlizywać ludziom i mówić to, co jest lubiane i co nie wzbudzi kontrowersji. Już wolę chyba nawet takich wyrazistych lewicowców (Palikot) niż te wszystkie tzw. Maliniaki z "40-latka".
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Nemo XY » So, 17 kwi 2021, 16:49

Prezydent w Polsce nie ma realnej władzy, poza prawem weta. Tak naprawdę liczy się tylko to co będzie podpisywał a co wetował i żeby nie robił wstydu zagranicą. Dlatego wybór największego freak'a czy też najbardziej cool ziomka to nie jest dobry pomysł.

Mruczanka napisał(a):ale uważam że niestety ma rację w tym, że większość kobiet jest zdebilała.
No nie wiem. Odnoszę takie wrażenie że czym niższe wykształcenie tym poziom kobiet jeszcze się trzyma jakoś, a u facetów to zaczyna dominować typ nadużywającego alkoholu prostego ruchacza.
Ostatnio edytowano So, 17 kwi 2021, 17:02 przez Nemo XY, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Amelia » So, 17 kwi 2021, 17:28

Mruczanka napisał(a):Nemo, Ja tam akurat go nie podziwam, ale uważam że niestety ma rację w tym, że większość kobiet jest zdebilała.

Co miałoby o tym świadczyć wg Ciebie?
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » So, 17 kwi 2021, 17:35

Nemo XY napisał(a):No nie wiem. Odnoszę takie wrażenie że czym niższe wykształcenie tym poziom kobiet jeszcze się trzyma jakoś, a u facetów to zaczyna dominować typ nadużywającego alkoholu prostego ruchacza.

To już taka ogólnie znana prawidłowość, że wśród kobiet jest mniejszy "rozstrzał" - nie lubią się one wyróżniać ani na plus, ani na minus, cenią taki złoty środek, umiarkowanie. Może rzadziej dokonują wielkich rzeczy, ale starają się trzymać poziom. A mężczyzna musi być albo geniuszem/odkrywcą/wojownikiem/zdobywcą, albo z kolei stacza się całkowicie i zostaje menelem/złodziejem itp. stwierdzając, że i tak się nie opłaca być przeciętnym. Nie każdy oczywiście, ale jest większe zróżnicowanie u tej płci.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez TheBigChester » So, 17 kwi 2021, 19:11

Mruczanka napisał(a):
Deicide napisał(a):Ludzie uwielbiają się oszukiwać.


I to jest dla mnie jedna z tych nieodgadnionych zagadek wrzechświata, dlaczego tak jest?
Człowiek, jako chyba jedyna istota na Ziemii jest zaprogramowana na kłamstwo.

Bo kłamstwa często są proste, łatwe do przyjęcia i uproszczają widok na życie. Prawda często (ale nie zawsze) bywa trudna, rzadko bywa czarno-biała.
"Brzydko jest nie chodzić samemu, lecz dawać się unosić i nagle wśród zamętu rzeczy ze zdumieniem zadawać pytanie: <Jakem się tu dostał?>?
TheBigChester
 
Posty: 172
Dołączył(a): Śr, 23 gru 2020, 12:05
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » So, 17 kwi 2021, 20:12

Amelia napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Nemo, Ja tam akurat go nie podziwam, ale uważam że niestety ma rację w tym, że większość kobiet jest zdebilała.

Co miałoby o tym świadczyć wg Ciebie?


Skoro już pytasz, to jakoś tak jawią mi się przed oczami te wszystkie feministki, które świecą nagimi biustami na protestach, myśląc że robią tak na złość, tylko komu?
Chyba tylko starym dewotkom, bo na pewno nie facetom XD
Albo malowanie wagin, czy obwieszanie się tamponami maczanymi w czerwonej farbie - tak powinny zachowywać się wykształcone kobiety, które na dodatek domagają się poważnego traktowania?
Albo wmówić jakiejś kobiecie, że jak się rozbierze do naga, to dla wizji artystycznej i wyższego duchowego celu i ona się na to nabierze jeszcze dumna, że jest "genialną artystką."
Według mnie takie kobiety robią złą opinię pozostałej reszcie kobiet.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Aerrae » So, 17 kwi 2021, 20:59

Cóż, każdy wystawia świadectwo sobie. I te kobiety, i ci ludzie, którzy przez ich pryzmat (i co istotniejsze - swój) oceniają wszystkie pozostałe kobiety.
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » So, 17 kwi 2021, 21:32

No fakt, ale ja jako osoba niebinarna, mimo to, albo właśnie dlatego i tak zawsze będę patrzeć na te sprawy gdzieś z boku.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » So, 17 kwi 2021, 23:30

Nemo XY napisał(a):Odnoszę takie wrażenie że czym niższe wykształcenie tym poziom kobiet jeszcze się trzyma jakoś, a u facetów to zaczyna dominować typ nadużywającego alkoholu prostego ruchacza.

Ten typ występuje niezależnie od wykształcenia. ;)
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości