Andy Warhol

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Andy Warhol

Postprzez Mozzie » Pt, 17 paź 2008, 23:46

szczerze mowiac nie mam pojecia, czy rzucac to tu, do zastrzezonego, czy moze do hydeparku.... no ale do rzeczy - krotko i na temat: mowi sie ze Andy Warhol mial ZA. Czy mozna znalezc jakas publikacje (ksiazkowa badz internetowa) ktora to potwierdza?
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez ...L » So, 18 paź 2008, 01:20

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00

Postprzez zz » So, 18 paź 2008, 11:38

Luc84 napisał(a):Diagnozy po śmierci to raczej takie ciekawostki, niż coś pewnego. Nawet z tym przewijającym się ciagle przy ZA Einsteinem to tylko pewna hipoteza (zresztą syn Einsteina miał schizofrenie, więc to znowu wskazówka w innym kierunku).

A co do Warhola to miał ciekawy pomysł z "kapsułami czasu". W sumie większość osób takie coś teraz ma - w postaci różnych archiwizowanych materiałów z których się nigdy nie skorzysta... Sam mam naprawdę sporo różnych płytek z grami i programami (głównie z gazet) z których jeszcze nigdy nie korzystałem i pewnie w całości nigdy się z tym nie zapoznam nawet :wink:

Tu jest jakiś artykuł o Warhole, ale nie ma nic o ZA:
http://lartstudio.krakow.pl/web/index.php?option=com_content&task=view&id=435&Itemid=2

Osobiście po takiej pobieżnej wiedzy o jego życiu, raczej bym nie sądził że miał on ZA, bo był on chyba osobą o niezwykle wręcz bogatym życiu towarzyskim.


Nie był towarzyski, panicznie bał się związków emocjonalnych, nawet dotyku. On bywał w towarzystwie ale nie był "w nim" tylko "obok".
Na pewno był mocno pokręcony, ale czy to ZA? Miał trudne dzieciństwo, tam w górach, skąd pochodzili rodzice, życie do tej pory jest ciężkie a ludzie są jacyś... dziwni.... O rodzicach nie chciał się wypowiadać, i ta jego religijność...
zz
 
Posty: 2500
Dołączył(a): Pt, 8 sie 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ważniak » So, 18 paź 2008, 23:13

poza tym był gejem
Avatar użytkownika
ważniak
 
Posty: 816
Dołączył(a): Pt, 27 cze 2008, 23:00

Postprzez Guest » Pt, 7 lis 2008, 11:58

Czytam właśnie biografię "Andy Warhol. Życie i śmierć" Victora Bockrisa. To, że Warhol ma AS do tego stopnia przyjęłam za pewnik, że teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie, czy autor coś o tym wspomina.
Na pewno wiele z zachowań Warhola na to wskazuje. Z tym że, niestety, to zdecydowanie nie jest mój ulubiony aspie.
Guest
 

Postprzez Mozzie » So, 8 lis 2008, 14:01

no ale wlasnie szukam zrodla, z ktorego wyszlo zalozenie ze Warhol mial ZA - wklepcie sobie do google *andy warhol asperger* - wyleci bardzo duzo rzeczy... niektore pisza ze mogl miec za, inne pisza ze mial.. no ale nie sadze zeby tyle zrodel na raz wpadlo jednoczesnie na jeden pomysl :) skades musialo sie to wziac i chodzi mi o jakies zrodlo drukowane a nie internetowe. :)
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez figa » So, 8 lis 2008, 17:02

Fragment artykułu "Złe geny geniuszy", cytowanego wcześniej na forum:

"W swojej nowej książce „Geny geniuszy” irlandzki psychiatra Michael Fitzgerald stawia tezę, że szczególne rodzaje kreatywności wiążą się z różnymi zaburzeniami poznawczymi. Skupia się na zespole Aspergera (stosunkowo łagodnej postaci autyzmu), który zdiagnozował u tak znanych osób jak Izaak Newton czy George Orwell."

Z tego co pamiętam z pełnej wersji artykułu (chyba był w "Polityce"? nie jestem pewna), Fitzgerald "zdiagnozował" również Warhala.
figa
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 10 maja 2008, 23:00

Postprzez mr.eco » So, 8 lis 2008, 18:17

a co wg was miał salvador dali? ten to był dopiero czub.
mr.eco
 

Postprzez wallis » So, 8 lis 2008, 22:32

Z tego co pamiętam z pełnej wersji artykułu (chyba był w "Polityce"? nie jestem pewna), Fitzgerald "zdiagnozował" również Warhala.

Tak, Warhala też zdiagnozował. Fajnie, że ta książka została przetłumaczona i wydana po polsku. Ja pospieszyłam się i jakieś półtora roku temu kupiłam ją w oryginale. Bardzo interesująca.
Ale jakie to ma znaczenie Mozzie, czy miał ZA czy nie miał.
Avatar użytkownika
wallis
 
Posty: 450
Dołączył(a): Śr, 15 lut 2006, 00:00
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Mozzie » So, 8 lis 2008, 23:11

postaram sie w skrocie... pamietacie moj post *pomozecie* w dziale dla zarejestrowanych? o ankiecie, ktora mam zamiar w koncu ulozyc ;D to tez ma zwiazek z moja praca dyplomowa. mam zamiar polaczyc cos w kontekscie zespolu aspergera i sztuki, no i wlasnie dobrym *lacznikiem* bylby wlasnie andy warhol.. dlatego pytam czy gdzies w wersji czysto ksiazkowej jest to zalozenie, jakoby warhol mial ZA, jako ze zrodla drukowane sa zawsze milej widziane przez profesorstwo niz zrodla czysto internetowe :wink:
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez wallis » N, 9 lis 2008, 00:40

"W swojej nowej książce „Geny geniuszy” irlandzki psychiatra Michael Fitzgerald (...)"

- zamów sobie tę książkę przez internet, warto ja przeczytać i do pracy dyplomowej się przyda
Avatar użytkownika
wallis
 
Posty: 450
Dołączył(a): Śr, 15 lut 2006, 00:00
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Mozzie » N, 9 lis 2008, 00:55

dzieki wielkie, co prawda moja praca dyplomowa bedzie miala raptem 20 stron (czesc pisemna znaczy sie), jednak wole miec jakas powazniejsza pozycje w bibliografii, ktora nie bedzie sie zaczynala od www :wink:
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez wallis » N, 9 lis 2008, 01:54

Wiem w czym rzecz bo sama taka prace dyplomową pisałam :)
Avatar użytkownika
wallis
 
Posty: 450
Dołączył(a): Śr, 15 lut 2006, 00:00
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Mozzie » Pn, 5 sty 2009, 00:27

wallis napisał(a):
"W swojej nowej książce „Geny geniuszy” irlandzki psychiatra Michael Fitzgerald (...)"

- zamów sobie tę książkę przez internet, warto ja przeczytać i do pracy dyplomowej się przyda


Wallis, gdzie zamowilas te ksiazke? bo ja szukam szukam i znalezc jej nigdzie nie moge....
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości