COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z biura

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 9 wrz 2021, 13:34

Szczególnie w różnych dużych zakładach przemysłowych, jakichś halach produkcyjnych itp. zdominowanych przez tzw. januszy

Cały rynek pracy zdominowany jest przez tzw januszy, bez względu na branże
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Kartograf » Cz, 9 wrz 2021, 15:24

enger369 napisał(a):
Szczególnie w różnych dużych zakładach przemysłowych, jakichś halach produkcyjnych itp. zdominowanych przez tzw. januszy

Cały rynek pracy zdominowany jest przez tzw januszy, bez względu na branże


Cały rynek pracy jest zdominowany przez januszy i grażyny ;) a te branże o których wspomniałem głównie tylko przez januszy.
W pracy, gdzie jest więcej kobiet atmosfera jest zwykle luźniejsza i jest większa tolerancja dla brania l4 na przeziębienie - w typowo męskim środowisku jest to traktowane jak mazgajstwo, czasem nawet niestety słusznie.
Wiedza o sobie samym to jedyna dziedzina, w której nie ma większego eksperta niż ja.
Kartograf
 
Posty: 188
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2021, 20:38
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Cz, 9 wrz 2021, 18:11

Kartograf napisał(a):
enger369 napisał(a):
Szczególnie w różnych dużych zakładach przemysłowych, jakichś halach produkcyjnych itp. zdominowanych przez tzw. januszy

Cały rynek pracy zdominowany jest przez tzw januszy, bez względu na branże


Cały rynek pracy jest zdominowany przez januszy i grażyny ;) a te branże o których wspomniałem głównie tylko przez januszy.
W pracy, gdzie jest więcej kobiet atmosfera jest zwykle luźniejsza i jest większa tolerancja dla brania l4 na przeziębienie - w typowo męskim środowisku jest to traktowane jak mazgajstwo, czasem nawet niestety słusznie.


A ja z kolei mam inne doświadczenie - jak powiesz facetowi, że źle się czujesz i idziesz do domu lub zadzwonisz, że nie przyjdziesz, to nie ma problemu, a kobiety z reguły domagają się tłumaczenia i przekonania ich, że naprawdę musisz iść do domu.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Kartograf » Pt, 10 wrz 2021, 12:54

Ingeborga napisał(a):A ja z kolei mam inne doświadczenie - jak powiesz facetowi, że źle się czujesz i idziesz do domu lub zadzwonisz, że nie przyjdziesz, to nie ma problemu, a kobiety z reguły domagają się tłumaczenia i przekonania ich, że naprawdę musisz iść do domu.


Uff... dobrze, że w dzisiejszych czasach wystarczy tylko kaszlnąć, żeby odstąpili od nas jak od mary nieczystej... ;)
Wiedza o sobie samym to jedyna dziedzina, w której nie ma większego eksperta niż ja.
Kartograf
 
Posty: 188
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2021, 20:38
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Pt, 10 wrz 2021, 18:32

Kartograf napisał(a):
Ingeborga napisał(a):A ja z kolei mam inne doświadczenie - jak powiesz facetowi, że źle się czujesz i idziesz do domu lub zadzwonisz, że nie przyjdziesz, to nie ma problemu, a kobiety z reguły domagają się tłumaczenia i przekonania ich, że naprawdę musisz iść do domu.


Uff... dobrze, że w dzisiejszych czasach wystarczy tylko kaszlnąć, żeby odstąpili od nas jak od mary nieczystej... ;)


Wystarczy? Niekoniecznie.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pn, 13 wrz 2021, 21:19

Mówili, że w Izraelu już się na czwartą dawkę szykują.
Czyli te szczepienia będą kilka razy w roku. Podejrzewam, że piąta dawka może być jeszcze w tym roku (przynajmniej w Izraelu)
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 16 wrz 2021, 19:54

W Stanach podobno szczepią już domowe zwierzęta przeciw covidowi i Europa się zastanawia czy i u nas nie wdrożyć tego pomysłu.
Jestem ciekawa wyniku tych szczepień, ponieważ wszystkie koty testujące szczepionki Moderny zmarły w krótkim czasie.
Koncerny się nie patyczkują, ciągle im mało hajsu.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Cz, 16 wrz 2021, 20:04

Mruczanka napisał(a):Jestem ciekawa wyniku tych szczepień, ponieważ wszystkie koty testujące szczepionki Moderny zmarły w krótkim czasie.
.

Podasz linka do tych badań?
W necie znalazłam tylko, że to fake news.
Ostatnio edytowano Cz, 16 wrz 2021, 20:04 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 16 wrz 2021, 20:05

Mruczanka napisał(a):W Stanach podobno szczepią już domowe zwierzęta przeciw covidowi i Europa się zastanawia czy i u nas nie wdrożyć tego pomysłu.
Jestem ciekawa wyniku tych szczepień, ponieważ wszystkie koty testujące szczepionki Moderny zmarły w krótkim czasie.
Koncerny się nie patyczkują, ciągle im mało hajsu.


Akurat wiadomo od dawna, że na koronkę chorują także goryle i szympansy - przykład sprzed tygodnia:
https://news.yahoo.com/gorillas-us-zoo- ... 34730.html
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 16 wrz 2021, 20:26

Amelia napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Jestem ciekawa wyniku tych szczepień, ponieważ wszystkie koty testujące szczepionki Moderny zmarły w krótkim czasie.
.

Podasz linka do tych badań?
W necie znalazłam tylko, że to fake news.


Może i fake news, bo tak twierdził były pracownik Moderny.
A może i prawda, bo nie wiadomo na jakim etapie testów były te szczepionki, może dopiero początkowej.
Problem w tym, że nikogo nie obchodzą laboratoryjne zwierzęta, bo przecież testuje się "dla dobra ludzkości."
Można tylko powiedzieć: biedne zwierzątka.

TumorMózgobrejny napisał(a):Akurat wiadomo od dawna, że na koronkę chorują także goryle i szympansy - przykład sprzed tygodnia:
https://news.yahoo.com/gorillas-us-zoo- ... 34730.html


No chyba wszystkie zwierzęta mogą chorować, kiedyś jakieś duże koty w zoo chorowały.
A jak byliśmy w zeszłym miesiącu w klinice weterynaryjnej, to jakiś pies miał objawy koronki i był izolowany od innych pacjentów.
Nie wiem czy robili mu testy, czy nie, ale nie zamknęli kliniki na kwarantannie XD
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 16 wrz 2021, 20:45

Wzrost liczby łóżek, współczynnika zakażeń w 3 na 17 województw, oraz brak respiratorów po drodze. Takie są dane symulacyjne z profilu mobile.twitter.com/docent_ws nt. przebiegu przygotowań do IV. fali.

Obrazek: https://pbs.twimg.com/media/E_UQ7laWYAAyUaz?format=jpg&name=large
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Cz, 16 wrz 2021, 20:47

Mruczanka napisał(a):Problem w tym, że nikogo nie obchodzą laboratoryjne zwierzęta, bo przecież testuje się "dla dobra ludzkości."
Można tylko powiedzieć: biedne zwierzątka.

To i tak ułamek zwierząt, które giną z ręki człowieka.
Więc nic dziwnego że mniej o nich słychać.
Koty czy świnie - nie ma wielkiej różnicy, poza tym, że świnie są bardziej inteligentne, mają tylko tego pecha, że są wieksze albo bardziej smaczne.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Cz, 16 wrz 2021, 21:53

Mruczanka napisał(a):W Stanach podobno szczepią już domowe zwierzęta przeciw covidowi i Europa się zastanawia czy i u nas nie wdrożyć tego pomysłu.


Podaj proszę źródło tej informacji.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 16 wrz 2021, 22:08

Na wp (wirtualna polska) o tym pisali i to na głównej, zaraz pod covidowymi statystykami.

Nawet nie mogę tego znaleźć, ale był taki artykuł.

Ale za to widzę, że Braun dostał kare finansową XD
Ostatnio edytowano Cz, 16 wrz 2021, 22:21 przez Mruczanka, łącznie edytowano 1 raz
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 16 wrz 2021, 22:19

Mruczanka napisał(a):Na wp (wirtualna polska) o tym pisali i to na głównej, zaraz pod covidowymi statystykami.


A umiesz znaleźć link do tego artykułu?
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 16 wrz 2021, 22:22

Nie umiem.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Śr, 22 wrz 2021, 11:42

A propo szczepionek, ponoć jest większe ryzyko wystepowania objawów anafilektycznych w szczepionkach mRNA Moderny i Pfizera.
https://mobile.twitter.com/bfialek/stat ... 5123832834

Oraz coś o barcinitibie, jakimś inhibitoryjnym leku na bazie ACE2.
https://www.thelancet.com/journals/lanr ... 13-2600(21)00331-3/fulltext

+ intrygujące wyniki z szczepienia dawką booster Żydów, Arabów i ortodoksów (patrz: Table 1).
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2114255
Ostatnio edytowano Śr, 22 wrz 2021, 11:50 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 2 razy
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Śr, 22 wrz 2021, 18:28

Nie miałem gdzie to wkleić, więc wrzucam tutaj. Naprawdę grozi nam powszechna inwigilacja naszych kodów przez Wielkiego Potwora z Pekinu. Za nasze pieniądze z grantów państwowych, oczywiście.

"Polska prowadzi ambitny program badania genomu Polaków. "Genomiczna Mapa Polski" tworzona jest dzięki kilku tysiącom ludzi, którzy oddali krew, godząc się na dalsze używanie do badań danych o ich kodzie genetycznym. Dzięki nim ma powstać baza danych o polskich genach. To cenna wiedza np. dla koncernów farmaceutycznych, ale też - jak ostrzegają amerykańskie służby - dla chińskich władz.

Prace trwają. Za przygotowanie mapy naszych genów odpowiedzialne jest konsorcjum, które dostało ponad 100 mln złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Większość tych pieniędzy pochodzi z Unii Europejskiej. Konsorcjum tworzą Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Politechnika Poznańska i spółka Centrum Badań DNA. To ta ostatnia spółka współpracuje z wielkim chińskim koncernem branży genetycznej. Chińska firma ma brać udział w obróbce i analizie materiału. Dzięki tym pracom mają powstać bazy danych i bioinformatyczne narzędzia do ich analizy.

Geny mają wpływ na specyficzne reakcje organizmu na leki czy wirusy, więc taka wiedza może być cenna, choćby przy tworzeniu terapii, otwierając drogę do dostosowywania leków do specyficznych cech populacji. Według amerykańskich służb, takie dane nie powinny być przekazywane do Chin. W raporcie Narodowej Komisji Bezpieczeństwa ds. Sztucznej Inteligencji napisano na początku roku, że koncern może służyć, za swoją wiedzą lub bez niej, jako "globalne narzędzie do gromadzenia genetycznych baz danych".

Ta sama firma sprzedaje w Polsce testy prenatalne. Testy badają stan płodu, a próbki pobrane od ciężarnych w naszym kraju są przesyłane do analizy do laboratoriów firmy w Hongkongu. Korzystające z testu przyszłe matki godzą się na przechowywanie tych danych."




https://www.rmf24.pl/nauka/news-polskie ... rp_state=1
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 23 wrz 2021, 02:37

Koncerny się nie patyczkują, ciągle im mało hajsu.

Pfizer się nie patyczkuje, walczy o zepchnięcie pozostałych i pełne przejęcie "covidowego rynku".
Pfizer od początku "dowodził" szczepieniami na covid
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Cz, 23 wrz 2021, 09:24

Gdyby nie maseczki, o których chyba rządzący zapomnieli, że przydałoby się znieść nakaz ich noszenia, to po covidzie w zasadzie nie ma śladu.
A, no jeszcze przed wylotem trzeba okazać wynik testu lub potwierdzenie szczepienia, ale jeszcze nie leciałam odkąd pojawił się covid.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 23 wrz 2021, 12:45

to po covidzie w zasadzie nie ma śladu.

Jeśli nie mieszkasz w Szwecji, to jeszcze z miesiąc i będziesz mieć "pełno covidu"
Politycy w Europie póki co, nie planują odpuszczać, bo zbyt wiele korzyści z mają z covidowej polityki.
Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)
W przypadku Polski to akurat zasługa mentalności Polaków, nie są tak podatni na propagandę, jak ludzie w innych krajach UE.
Ostatnio edytowano Cz, 23 wrz 2021, 13:09 przez enger369, łącznie edytowano 3 razy
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 23 wrz 2021, 15:58

Nie są, ponieważ trywializowanie problemów, na które nie mamy wyszukanego, logicznego wyjaśnienia jak u Husserla w "Poszukiwaniach logicznych" to nasz sport narodowy?

Przykład z ostatnich dni: My wymuszamy na Czechach ponowne otwarcie elektrowni w Turowie, mimo zakazu nadanego przez TSUE - przez samo zamknięcie (wg. strony rządowej) możemy dojść do wygaszenia bloków, potrzebnych do ogrzewania i napędzania prądu elektrycznego dla mieszkańców Bogatyni - której całkowite wyłączenie tychże bloków spowoduje samo zatrzymanie poboru energii do Czech i z powrotem, a wg. strony opozycyjnej oznacza to tworzenie coraz większych mas Gt CO² i tzw. "śladu węglowego" na terenach dawno nieużytkowanych pod aktywne działanie elektrowni. I kto mówi tu o zmianie systemu gospodarowania odpadami powęglowymi, czy zmianie narracji rządu wobec naszej mizernej polityki rządu w sprawie terytoriów przygranicznych, gdzie działa tylko 3 z 6 bloków - aby chociaż te "wytopiska" wodne czy problemy z transportem węgla zmniejszyć? Nikt. Więc ten cyrk będzie nadal działał za nasze pieniądze i państwowych spółek, które coś wygaszają, a następnie wznawiają działanie po kilku tygodniach nieużytkowania. Tak samo było z wygaszaniem kopalń w 2014 r. za innej ekipy rządzącej (PO-PSL). Czeka nas wpłacanie coraz to większych kosztów emisji do unijnej kasy, przez naszą beczynność i bezradność.

Dziś nawet w Pradze nie mamy własnego ambasadora od ponad roku, jak już słyszałem nawet z ust jednej z słuchaczek w dzisiejszej audycji Radia 357 o właśnie samej elektrowni w Turowie.

No, ale ja jako zaszczepiony dwoma dawkami, co ja mogę w tej sprawie... tak samo jest z słabymi wskażnikami szczepień w Polsce (szczególnie na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyżnie, Świętokrzyskim, oraz u mnie na Podkarpaciu). Miewamy moralne problemy dalekie od tych, co mają inni - a i tak kwestia tych szczepionek tzw. "martwymi płodami" czy jakimś boosterem przyśpieszających działanie w zamian za trzecią dawkę wielu nie uspokaja. Za to na niektórych lekarzy wylewa się kubeł nieczystości za te, czy owe winy naszej ignorancji.

Jak lockdown wróci w październiku (kiedy dojdzie do kulminacji zakażeń - aż 11-15 tys. dziennie - lub tygodniowo jak sam Niedzielski mówił swego czasu), to tym bardziej poszczuci będziemy zmianami, na które jak zwykle będziemy gwizdać pod nosem zgrabną melodyjką. Wszystko w rękach czynnika R.

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale jakoś mnie trochę te rozważania @engera zdziwiły, że teraz kiedy mówimy tu o braku zaślepienia tą manią zdrowia i sanitaryzmu już się zaczyna robić nieciekawie. I że ten ostatni akcent historii z uzależnianiem wolności obywatelskich od zakażeń skończy się przeniesieniem fal na piąte, szóste - n-te danej potęgi.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Cz, 23 wrz 2021, 16:11

TumorMózgobrejny napisał(a):
Jak lockdown wróci w październiku


Jaki lockdown, o czym ty mówisz? :)
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 23 wrz 2021, 16:19

Ingeborga napisał(a):
TumorMózgobrejny napisał(a):
Jak lockdown wróci w październiku


Jaki lockdown, o czym ty mówisz? :)


Chyba powtórki z eksplozji przypadków po Strajkach Kobiet nie chciałbyś widzieć? ;-)
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 25 wrz 2021, 08:22

enger369 napisał(a):Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)

A przypadkiem Dania, Holandia i Wielka Brytania też nie zniosły prawie wszystkich obostrzeń?
Ostatnio edytowano So, 25 wrz 2021, 08:22 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 25 wrz 2021, 09:34

Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » So, 25 wrz 2021, 10:54

Witek034 napisał(a):
enger369 napisał(a):Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)

A przypadkiem Dania, Holandia i Wielka Brytania też nie zniosły prawie wszystkich obostrzeń?

Potwierdzam Holandie.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 25 wrz 2021, 12:31

Dlatego napisałam, że w niektórych krajach covid to tylko blade wspomnienie. Tylko te maseczki jeszcze zostały.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Andegavennia » So, 25 wrz 2021, 14:27

Szkoda. Znów autobusy zatłoczone. Podobała mi się ta atmosfera apokalipsy, będę za tym tęsknić... Jeszcze sie człowiek nie zdążył nacieszyć a tu już finito, i wszystko po staremu czyli do d...

Chyba że... szybko wymyślą coś nowego, jakiś mocniejszy wirusek :D
Avatar użytkownika
Andegavennia
 
Posty: 2695
Dołączył(a): N, 18 mar 2012, 00:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » So, 25 wrz 2021, 15:12

Andegavennia napisał(a):Szkoda. Znów autobusy zatłoczone. Podobała mi się ta atmosfera apokalipsy, będę za tym tęsknić... Jeszcze sie człowiek nie zdążył nacieszyć a tu już finito, i wszystko po staremu czyli do d...

Chyba że... szybko wymyślą coś nowego, jakiś mocniejszy wirusek :D


To przyciśnij trochę Xi Yinpinga, załóż jakąś farmę trolli i wymusz na władzach KPCh powstanie kolejnego, niekontrolowanego wycieku pewnej "ektoplazmy". Może to pomoże?

A, zaraz... przecież jeszcze są plany na kolejne fale pandemii? :D
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 25 wrz 2021, 15:35

TumorMózgobrejny napisał(a):
A, zaraz... przecież jeszcze są plany na kolejne fale pandemii? :D


Jakie plany? Przeminęło z wiatrem ;)
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » So, 25 wrz 2021, 16:04

Ingeborga napisał(a):
TumorMózgobrejny napisał(a):
A, zaraz... przecież jeszcze są plany na kolejne fale pandemii? :D


Jakie plany? Przeminęło z wiatrem ;)


Przypominam o 914 przypadkach od ostatniej doby u nas. Wiele piasku i żwiru musimy nad tymi grobami zwozić.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 25 wrz 2021, 18:20

TumorMózgobrejny napisał(a):
Ingeborga napisał(a):
TumorMózgobrejny napisał(a):
A, zaraz... przecież jeszcze są plany na kolejne fale pandemii? :D


Jakie plany? Przeminęło z wiatrem ;)


Przypominam o 914 przypadkach od ostatniej doby u nas. Wiele piasku i żwiru musimy nad tymi grobami zwozić.


Ale to nie oznacza, że jakikolwiek lockdown jeszcze będzie w Europie.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » N, 26 wrz 2021, 10:18

Witek034 napisał(a):
enger369 napisał(a):Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)

A przypadkiem Dania, Holandia i Wielka Brytania też nie zniosły prawie wszystkich obostrzeń?

Nie liczę "marchewki na lato" (tym bardziej, że "stolica" Europy jest zajęta wyborami do Bundestagu, więc normalne, że "covidoza w Europie jest w odwrocie"). No chyba, że za miesiąc w tych krajach dalej nie będzie obostrzeń, to wtedy ok, znaczy, że w tych krajach nie są planowane kolejne "fale" i dołączą do krajów z najmniejszą covidozą.
Ostatnio edytowano N, 26 wrz 2021, 10:45 przez enger369, łącznie edytowano 3 razy
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » N, 26 wrz 2021, 10:49

Andegavennia napisał(a):Szkoda. Znów autobusy zatłoczone. Podobała mi się ta atmosfera apokalipsy, będę za tym tęsknić... Jeszcze sie człowiek nie zdążył nacieszyć a tu już finito, i wszystko po staremu czyli do d...

W Polsce to gdzieś tak od roku strach przed covid istnieje tylko w TV i social mediach.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » N, 26 wrz 2021, 11:07

enger369 napisał(a):
Witek034 napisał(a):
enger369 napisał(a):Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)

A przypadkiem Dania, Holandia i Wielka Brytania też nie zniosły prawie wszystkich obostrzeń?

Nie liczę "marchewki na lato" (tym bardziej, że "stolica" Europy jest zajęta wyborami do Bundestagu, więc normalne, że "covidoza w Europie jest w odwrocie"). No chyba, że za miesiąc w tych krajach dalej nie będzie obostrzeń, to wtedy ok, znaczy, że w tych krajach nie są planowane kolejne "fale" i dołączą do krajów z najmniejszą covidozą.


Serio myślisz, że będziemy się bujać z covidem jeszcze w kolejnych lockdownach? Ta narracja w Europie się już wyczerpała.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » N, 26 wrz 2021, 12:29

Ingeborga napisał(a):
enger369 napisał(a):
Witek034 napisał(a):
enger369 napisał(a):Szwecja i Polska to kraje z najmniejszą covidozą w Europie (UE)

A przypadkiem Dania, Holandia i Wielka Brytania też nie zniosły prawie wszystkich obostrzeń?

Nie liczę "marchewki na lato" (tym bardziej, że "stolica" Europy jest zajęta wyborami do Bundestagu, więc normalne, że "covidoza w Europie jest w odwrocie"). No chyba, że za miesiąc w tych krajach dalej nie będzie obostrzeń, to wtedy ok, znaczy, że w tych krajach nie są planowane kolejne "fale" i dołączą do krajów z najmniejszą covidozą.


Serio myślisz, że będziemy się bujać z covidem jeszcze w kolejnych lockdownach? Ta narracja w Europie się już wyczerpała.

Myślę, że lockodownów może już nie być, coś innego będą robić, np. rozszerzenie modelu francuskiego na inne kraje.
Narracja się ani trochę nie wyczerpała.
Ostatnio edytowano N, 26 wrz 2021, 12:44 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 30 wrz 2021, 11:32

Dobra, trochę zmieniam zdanie, "negocjacje" na linii Pfizer - Bruksela nie idą chyba do końca tak, jak Pfizer chciał.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 30 wrz 2021, 12:23

Do wdrożenia przepisów segregacji szczepionkowej w UE potrzeba "wynegocjowania dobrych warunków" na linii Pfizer - Bruksela (oczywiście też Bruksela - kraje członkowskie UE, ale to "formalność"). Jeśli Pfizer - Bruksela będą na siebie "warczeć", to obostrzeń szczepionkowych nie będzie i wszystko będzie raczej funkcjonować normalnie.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 30 wrz 2021, 17:10

enger369 napisał(a):Do wdrożenia przepisów segregacji szczepionkowej w UE potrzeba "wynegocjowania dobrych warunków" na linii Pfizer - Bruksela (oczywiście też Bruksela - kraje członkowskie UE, ale to "formalność"). Jeśli Pfizer - Bruksela będą na siebie "warczeć", to obostrzeń szczepionkowych nie będzie i wszystko będzie raczej funkcjonować normalnie.


Akurat masz odpowiedź na obecne nastroje w postaci ostatniego sondażu, który zrobiła "Rzepa":
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art1896 ... -obostrzen
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości