COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z biura

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Pt, 22 paź 2021, 22:00

Ingeborga napisał(a):
Witek034 napisał(a):Dzięki.


Jak dowiesz się, na jakiej podstawie ten Zalewski uważa, że z glinu i węgla powstaje żywa istota, to mnie oświeć ;)

Najgorsze jest to, że wszystkie teorie spiskowe o podawaniu ze szczepionką obcych istot, chipów itp., że szczepionki to eutanazja ludzkości, że szczepionki mają służyć depopulacji etc., działają na niekorzyść ludzi, którzy świadomie nie chcą się szczepić, bo przedstawiają ich jako ogólną zbieraninę ludzi o niskiej inteligencji, którzy wierzą w nieprawdopodobne scenariusze rodem z dystopijnej literatury. Im więcej teorii spiskowych, tym mniej poważnie traktuje się głosy sprzeciwu w sprawie szczepionek i pandemii.


Serio?
Próbka została potraktowana węglem, bo takie są procedury, ale to nie węgiel "ożywił" istotę.
... :roll:
Naprawdę, niezmiernie mnie zadziwia, jak ludzie, którzy nie mogą czegoś zrozumieć zaczynają posądzać innych o brak wiedzy i inteligencji, to jest dobitnie interesujące.

Deicide napisał(a):Brakuje czynnika motywującego. Coś powinno przysługiwać za zaszczepienie się: zniesienie masek, wizyty w przychodni albo pieniądze.


Były podobno jakieś loterie i hulajnogi do wygrania, ale widocznie to za mało.
W Stanach było lepiej, bo rozdawali jointy albo 100 dolców za przyjęcie szczepionki.

Amelia napisał(a):A ja znam pewnie ze dwie osoby, które się zaszczepiły i tym samym uniknęły ciężkiego zachorowania, a nawet śmierci.


A ja znam pewnie z dwadzieścia osób, które się zaszczepiły i teraz przechodzą przez ciężkie powikłania po tych szczepieniach.

Master/Pentium napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Chyba niezbyt uważnie oglądałaś. To organizmy wykazujące cechy żywych istot, a nie jakieś "zbitki".

Mają metabolizm i replikują się? Bo to są podstawowe cechy istot żywych.


Tak.
Mruczanka
 
Posty: 11094
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Pt, 22 paź 2021, 22:42

Mruczanka napisał(a):
Serio?
Próbka została potraktowana węglem, bo takie są procedury, ale to nie węgiel "ożywił" istotę.
... :roll:
Naprawdę, niezmiernie mnie zadziwia, jak ludzie, którzy nie mogą czegoś zrozumieć zaczynają posądzać innych o brak wiedzy i inteligencji, to jest dobitnie interesujące.


Widzę, że sama nie rozumiesz treści, które zamieszczasz, w dodatku ośmieszasz się głupimi i złośliwymi komentarzami.

Po pierwsze, próbki traktuje się grafitem, a po drugie - przewiń sobie do momentu, kiedy opowiada o niepostrzępionym zakończeniu węglowym nóżki tego czegoś. Sam poprawia się w dalszej części, bo wcześniej powiedział, że zakończenie nóżki jest też glinowe.

Nie nadrobisz dobrego wrażenia bezczelnością, zarozumiałością i obrażaniem innych, zatem daruj sobie i spuść z tonu, bo twoje podchody do mnie zaczynają się robić męczące i niesmaczne.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » Pt, 22 paź 2021, 22:59

Mruczanka napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Chyba niezbyt uważnie oglądałaś. To organizmy wykazujące cechy żywych istot, a nie jakieś "zbitki".

Mają metabolizm i replikują się? Bo to są podstawowe cechy istot żywych.

Tak.

No chyba jednak nie. A przynajmniej nic w tym filmiku tego sensownie nie uzasadnia. Całość ogólnie jest cokolwiek obłąkana. Biogeneza naprawdę nie jest aż tak łatwa.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5922
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 23 paź 2021, 09:55

Wrócę na chwilę do tego:
Witek034 napisał(a):https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-mozna-latac-z-polski-bez-testow-i-kwarantanny
Dobrze rozumiem, że do Norwegii i Hiszpanii można wlecieć bez żadnych wymogów? Jedynie przy powrocie odbywa się kwarantannę?


Mruczanka napisał(a):W artykule jest podane dokąd można lecieć bez obostrzeń, ale nie ma wzmianki czy dotyczy to również niezaszczepionych.
Poza tym testy są płatne, a wpadając na kwarantannę też ponosi się koszta i jeszcze można mieć problem z powrotem do kraju jakby zmieniły się przepisy.
Kiszka :/


Tymczasem na jednym z for podróżniczych znalazłem taką oto relację:

- Skąd to info? W sierpniu wyjazd do Francji, nikogo na granicach zarówno Beneluksu jaki i Niemiec, we wrześniu do Czech to samo. Na miejscu aby się swobodnie poruszać na trzeba było pokazać certyfikat, albo inne zaświadczenie, po dwóch dniach na miejscu generalnie zlewka, w Czechach nikt nic nie chciał.

- [ja]: Aha, czyli bardziej na zasadzie "może i nielegalne, ale często nie kontrolują". Nie jestem też na bieżąco, ale jeszcze niedawno bodajże tylko do 2 europejskich państw można było wjechać bez jakichkolwiek wymogów - do Hiszpanii i Norwegii, nie wiem jak jest teraz.

- Co ma być nielegalne, wjazd do Francji, czy Niemiec na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnych testów. Certyfikat we Francji sprawdzali na wystawie na którą pojechaliśmy, każdy dostał opaskę na rękę i przez następne 3 dni nikt nic nie sprawdzał. Na terenie samej wystawy organizatorzy przez pierwsze 2 dni marudzili że należy chodzić w maskach, poza terenem ringów pełen luz blues impreza przez 3 dni, przyjechało pół Europy. W sklepach francuskich jak w Polsce trochę ludzi w maskach, reszta bez, bez spiny. W Czechach również na wystawach wylewka pełna, łącznie z policją która na prowadziła na miejsce, w sklepach chyba większa dyscyplina maseczkowa, ale bez przesady. Tak było, jak będzie ???

komu wierzyć?
Ostatnio edytowano So, 23 paź 2021, 09:57 przez Witek034, łącznie edytowano 2 razy
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 23 paź 2021, 10:15

Witek034 napisał(a):Wrócę na chwilę do tego:
Witek034 napisał(a):https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-mozna-latac-z-polski-bez-testow-i-kwarantanny
Dobrze rozumiem, że do Norwegii i Hiszpanii można wlecieć bez żadnych wymogów? Jedynie przy powrocie odbywa się kwarantannę?


Mruczanka napisał(a):W artykule jest podane dokąd można lecieć bez obostrzeń, ale nie ma wzmianki czy dotyczy to również niezaszczepionych.
Poza tym testy są płatne, a wpadając na kwarantannę też ponosi się koszta i jeszcze można mieć problem z powrotem do kraju jakby zmieniły się przepisy.
Kiszka :/


Tymczasem na jednym z for podróżniczych znalazłem taką oto relację:

- Skąd to info? W sierpniu wyjazd do Francji, nikogo na granicach zarówno Beneluksu jaki i Niemiec, we wrześniu do Czech to samo. Na miejscu aby się swobodnie poruszać na trzeba było pokazać certyfikat, albo inne zaświadczenie, po dwóch dniach na miejscu generalnie zlewka, w Czechach nikt nic nie chciał.

- [ja]: Aha, czyli bardziej na zasadzie "może i nielegalne, ale często nie kontrolują". Nie jestem też na bieżąco, ale jeszcze niedawno bodajże tylko do 2 europejskich państw można było wjechać bez jakichkolwiek wymogów - do Hiszpanii i Norwegii, nie wiem jak jest teraz.

- Co ma być nielegalne, wjazd do Francji, czy Niemiec na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnych testów. Certyfikat we Francji sprawdzali na wystawie na którą pojechaliśmy, każdy dostał opaskę na rękę i przez następne 3 dni nikt nic nie sprawdzał. Na terenie samej wystawy organizatorzy przez pierwsze 2 dni marudzili że należy chodzić w maskach, poza terenem ringów pełen luz blues impreza przez 3 dni, przyjechało pół Europy. W sklepach francuskich jak w Polsce trochę ludzi w maskach, reszta bez, bez spiny. W Czechach również na wystawach wylewka pełna, łącznie z policją która na prowadziła na miejsce, w sklepach chyba większa dyscyplina maseczkowa, ale bez przesady. Tak było, jak będzie ???

komu wierzyć?


Moi znajomi podróżują po Europie bez przeszkód, na testach lub paszporcie szczepionkowym.
Dlatego dziwi mnie, jak ktoś pisze, że podróżowanie jest teraz takie utrudnione. No wylot do USA czy Afryki może wiąże się z jakimiś utrudnieniami, ale przemieszczanie się w granicach Europy, a tym bardziej EU, jest bardzo łatwe, o ile ktoś nie ma nic przeciwko robieniu sobie testu lub jest zaszczepiony.

Sama też bym poleciała, ale zrobię to dopiero, jak zniosą testy, bo się na nich obraziłam :P
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 23 paź 2021, 10:20

A, no po testach to wiem, że można.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 23 paź 2021, 10:24

Witek034 napisał(a):A, no po testach to wiem, że można.



Niestety wszędzie wymagają negatywnego wyniku testu jak lecisz.
Ale samochodem jak ci to sprawdzą, skoro nie ma przejść granicznych w ramach EU?
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 23 paź 2021, 11:23

Ingeborga napisał(a):Ale samochodem jak ci to sprawdzą, skoro nie ma przejść granicznych w ramach EU?

Tak jak było na początku pandemii, gdy były zamknięte granice.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » So, 23 paź 2021, 15:05

Ingeborga napisał(a):
Mruczanka napisał(a):
Serio?
Próbka została potraktowana węglem, bo takie są procedury, ale to nie węgiel "ożywił" istotę.
... :roll:
Naprawdę, niezmiernie mnie zadziwia, jak ludzie, którzy nie mogą czegoś zrozumieć zaczynają posądzać innych o brak wiedzy i inteligencji, to jest dobitnie interesujące.


Widzę, że sama nie rozumiesz treści, które zamieszczasz, w dodatku ośmieszasz się głupimi i złośliwymi komentarzami.

Po pierwsze, próbki traktuje się grafitem, a po drugie - przewiń sobie do momentu, kiedy opowiada o niepostrzępionym zakończeniu węglowym nóżki tego czegoś. Sam poprawia się w dalszej części, bo wcześniej powiedział, że zakończenie nóżki jest też glinowe.

Nie nadrobisz dobrego wrażenia bezczelnością, zarozumiałością i obrażaniem innych, zatem daruj sobie i spuść z tonu, bo twoje podchody do mnie zaczynają się robić męczące i niesmaczne.


Rozumiem więcej niż Ty, inaczej nie wypytywałabyś się o rzeczy, które były powiedziane na tym filmiku.
A teraz odwracasz kota ogonem i nie dość, że próbujesz mi wmówić że to ja nie rozumiem, to jeszcze że jestem bezczelna i Cię obrażam.
Z Tobą po prostu nie da się normalnie wymienić zdań, bo to Twoja postawa od początku jest agresywna i manipulująca i to widzę, że nie tylko w stosunku do mnie.
Na przykład to co napisałaś do Amelii było bardzo nie fair i wręcz obrzydliwe.

Master/Pentium napisał(a):
Mruczanka napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Chyba niezbyt uważnie oglądałaś. To organizmy wykazujące cechy żywych istot, a nie jakieś "zbitki".

Mają metabolizm i replikują się? Bo to są podstawowe cechy istot żywych.

Tak.

No chyba jednak nie. A przynajmniej nic w tym filmiku tego sensownie nie uzasadnia. Całość ogólnie jest cokolwiek obłąkana. Biogeneza naprawdę nie jest aż tak łatwa.


A nie, tu chodziło o coś innego i we filmiku rzeczywiście nic nie ma na ten temat.
Nie wiem czy to jest obłąkane, widziałam dziwniejsze rzeczy, ale whatever... pewnie gdybym umiała to wytłumaczyć już dawno by mnie tutaj nie było.
Mruczanka
 
Posty: 11094
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 23 paź 2021, 17:18

Mruczanka napisał(a):Rozumiem więcej niż Ty, inaczej nie wypytywałabyś się o rzeczy, które były powiedziane na tym filmiku.
A teraz odwracasz kota ogonem i nie dość, że próbujesz mi wmówić że to ja nie rozumiem, to jeszcze że jestem bezczelna i Cię obrażam.
Z Tobą po prostu nie da się normalnie wymienić zdań, bo to Twoja postawa od początku jest agresywna i manipulująca i to widzę, że nie tylko w stosunku do mnie.
Na przykład to co napisałaś do Amelii było bardzo nie fair i wręcz obrzydliwe.




Wskaż minutę na nagraniu, w której tłumaczy, na jakiej podstawie zakwalifikował ten glinowo-węglowy zlepek do istot żywych. (Tak, wiem, że wymagam niemożliwego, bo tego tam po prostu nie ma :P )

Mruczanka napisał(a):
A nie, tu chodziło o coś innego i we filmiku rzeczywiście nic nie ma na ten temat.


To jednak nie?
:P
Ostatnio edytowano So, 23 paź 2021, 17:20 przez Ingeborga, łącznie edytowano 4 razy
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 23 paź 2021, 22:06

Ingeborga napisał(a):
enger369 napisał(a):Nie liczę "marchewki na lato" (tym bardziej, że "stolica" Europy jest zajęta wyborami do Bundestagu, więc normalne, że "covidoza w Europie jest w odwrocie"). No chyba, że za miesiąc w tych krajach dalej nie będzie obostrzeń, to wtedy ok, znaczy, że w tych krajach nie są planowane kolejne "fale" i dołączą do krajów z najmniejszą covidozą.


Serio myślisz, że będziemy się bujać z covidem jeszcze w kolejnych lockdownach? Ta narracja w Europie się już wyczerpała.


Enger369 był bliższy prawdy:

[Austria] W przypadku, gdy na OIOM-ach będzie przebywało ponad 600 pacjentów (około jednej trzeciej dostępnych łóżek), rząd obejmie niezaszczepionych ścisłym lockdownem. Będą oni mogli wychodzić z domu jedynie w określonych sytuacjach.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg5
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » So, 23 paź 2021, 22:34

Witek034 napisał(a):
Ingeborga napisał(a):
enger369 napisał(a):Nie liczę "marchewki na lato" (tym bardziej, że "stolica" Europy jest zajęta wyborami do Bundestagu, więc normalne, że "covidoza w Europie jest w odwrocie"). No chyba, że za miesiąc w tych krajach dalej nie będzie obostrzeń, to wtedy ok, znaczy, że w tych krajach nie są planowane kolejne "fale" i dołączą do krajów z najmniejszą covidozą.


Serio myślisz, że będziemy się bujać z covidem jeszcze w kolejnych lockdownach? Ta narracja w Europie się już wyczerpała.


Enger369 był bliższy prawdy:

[Austria] W przypadku, gdy na OIOM-ach będzie przebywało ponad 600 pacjentów (około jednej trzeciej dostępnych łóżek), rząd obejmie niezaszczepionych ścisłym lockdownem. Będą oni mogli wychodzić z domu jedynie w określonych sytuacjach.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg5


Przecież to jest zwykłe straszenie, a nie realny zakaz. Liczą na to, że chociaż część niezaszczepionych się tego przestraszy.

Już nawet tego nie kryją: "Podkreślił, że nadal jest zbyt wielu "wahających i ociągających się" w sprawie szczepienia, i wyraził nadzieję, że plany rządu skłonią te osoby do przyjęcia preparatu."


Cała ta sytuacja z covidem przypomina mi odcinek z serialu "Ranczo" - właściciele apteki mieli zapas olejku goździkowego, którego data ważności się kończyła, więc żeby go sprzedać, wymyślili, że gminę atakują meszki, i że konieczne jest stosowanie olejku goździkowego, żeby uchronić się przed straszliwymi ewentualnymi skutkami ugryzień. Oczywiście ludzie szturmowali aptekę, przekonani o realności zagrożenia. Całkiem sprytne rozegranie kwestii, wtedy fikcja filmowa, teraz rzeczywistość :-)
Ostatnio edytowano So, 23 paź 2021, 22:36 przez Ingeborga, łącznie edytowano 1 raz
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 23 paź 2021, 23:27

Ingeborga napisał(a):Przecież to jest zwykłe straszenie, a nie realny zakaz. Liczą na to, że chociaż część niezaszczepionych się tego przestraszy.

Może - tak jak u nas. Choć gdy już podają ścisłe kryteria, to nie wiadomo.

Dziś zobaczyłem pierwszy realny znak, że mogą się faktycznie przymierzać do jakichś kroków, mianowicie kontrola maseczek na dworcu w Legnicy (a pół roku był spokój). Najpierw widziałem, jak pewien dobrze zbudowany facet (chyba ochroniarz, choć wcześniej go tam nigdy nie widziałem) zagadał do siedzącej kilka krzesełek ode mnie młodej kobiety, by założyła maseczkę. Ona coś mu odparła (widać pewną zmianę, bo rok temu by raczej posłusznie założyła), a on tylko coś odparł "to mandat 500 zł", po czym ona wyszła na zewnątrz (ja chwilę potem też, choć do mnie nic nie zagadał - może widział, że sięgam do kieszeni). Ale przy wyjściu była już cała ekipa policji, choć tylko stali, nie wiem czy potem do kogoś podchodzili. Chyba nie, bo widziałem że ludzie bez maseczek wychodzili. Ale widać, że coś szykują, rozeznają sytuację.

Ingeborga napisał(a):Cała ta sytuacja z covidem przypomina mi odcinek z serialu "Ranczo" - właściciele apteki mieli zapas olejku goździkowego, którego data ważności się kończyła, więc żeby go sprzedać, wymyślili, że gminę atakują meszki, i że konieczne jest stosowanie olejku goździkowego, żeby uchronić się przed straszliwymi ewentualnymi skutkami ugryzień. Oczywiście ludzie szturmowali aptekę, przekonani o realności zagrożenia. Całkiem sprytne rozegranie kwestii, wtedy fikcja filmowa, teraz rzeczywistość :-)

No, rzeczywiście podobne:) Rancza nie oglądałem, mimo iż uwielbiałem "Miodowe Lata" z tym duetem (jak się potem okazało, też "kupionym" przez propagandę).
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 26 paź 2021, 00:41

Wskaż minutę na nagraniu, w której tłumaczy, na jakiej podstawie zakwalifikował ten glinowo-węglowy zlepek do istot żywych...


To jakiś test albo egzamin? :lol:

Serio, mowa tutaj o czymś co jest nieznane oficjalnej nauce, więc czasem nawet trudno znaleźć właściwe słowa.
Z naszego, czyli ziemskiego punktu widzenia definicja istoty żywej może być nieadekwatna, tak że w sumie nie wiadomo jak to coś zakwalifikować.
Uprośćmy to może do botów, choć to też nie będzie właściwe. Idk :?
Mruczanka
 
Posty: 11094
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Wt, 26 paź 2021, 00:59

Przypomina mi to sytuację kiedy we śnie coraz bardziej coś się nie zgadza. Próbuję wtedy znaleźć jakieś uzasadnienie, żeby to się trzymało kupy, ale się nie udaje i wtedy właśnie się budzę :)
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Deicide » Wt, 26 paź 2021, 01:15

W snach mi i nie tylko mi często śni się nieudolność - nieumiejętność wypełnienia formularzy, ciągłe mylenie się albo egzamin, w czasie którego inni już oddają prace, a ja nie potrafię rozwiązać choćby jednego zadania.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9072
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Wt, 26 paź 2021, 08:19

Mruczanka napisał(a):
Wskaż minutę na nagraniu, w której tłumaczy, na jakiej podstawie zakwalifikował ten glinowo-węglowy zlepek do istot żywych...


To jakiś test albo egzamin? :lol:

Serio, mowa tutaj o czymś co jest nieznane oficjalnej nauce, więc czasem nawet trudno znaleźć właściwe słowa.
Z naszego, czyli ziemskiego punktu widzenia definicja istoty żywej może być nieadekwatna, tak że w sumie nie wiadomo jak to coś zakwalifikować.
Uprośćmy to może do botów, choć to też nie będzie właściwe. Idk :?

Amelia napisał(a):Przypomina mi to sytuację kiedy we śnie coraz bardziej coś się nie zgadza. Próbuję wtedy znaleźć jakieś uzasadnienie, żeby to się trzymało kupy, ale się nie udaje i wtedy właśnie się budzę :)


Dobre skojarzenie Amelia ^^
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Wt, 26 paź 2021, 08:44

Amelia napisał(a):Witek - ok, czyli niepotwierdzone doniesienia. A że trzeba zwalczać błędne publikacje to jest sprawa oczywista - ludzie łatwo chwytają się takich doniesień I później trudno to sprostować - patrz choćby klasyczne "szczepionki powodują autyzm"

Mam nadzieję, że równie konsekwentnego stosowania tej zasady wymagasz od Twoich autorytetów. Np. taka oto wypowiedź głównego doradcy Premiera d/s pandemii i przewodniczącego Rady Medycznej - prof. Horbana:

"Na pytanie, "czy zaszczepieni będą dalej zarażali", profesor odpowiedział przecząco. Nie, z założenia osoby, które szczepimy nie zarażają, bo powinny być zdrowe. Ponieważ jednak nie sprawdzamy, czy człowiek jest z tym momencie nosicielem wirusa, czy nie (jest), to nie. Istotą szczepienia jest wytworzenie takiego poziomu odporności, żeby człowiek nie był zarażony. W związku z tym należy odpowiedzieć krótko i zwięźle: nie - nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni - podkreślił."
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1

Ale rozumiem, że wg Covidian, ta strona sporu ma prawo do regularnego "mylenia się" - jedynie przeciwników szczepień należy karać za fake-news'y.
Np. to, że "maseczki nie pomagają" nie powiedział jakiś podrzędny lekarz, tylko Minister Zdrowia, a także WHO.
W każdym razie, za taką "naukę" to ja podziękuję. Gdyby co miesiąc zmieniałaby zdanie czy ziemia jest płaska, czy okrągła, to też wyszłoby, że w 50% przypadków trafiła.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » So, 30 paź 2021, 17:26

TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » N, 31 paź 2021, 00:03

Wypisuję się z tego tematu, problem covidowy mnie już znudził całkowicie :P
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 4 lis 2021, 19:43

Dla "rozruszania" tematu powiem, iż jest powyżej 10 tys. zakażeń, w tym jakiś odsetek zgonów wiążący w liczbie 85 - 250 zgonów. Niby jakiś powód do coraz bardziej szerszego drenowania lockdownów w społeczeństwie, a tu nie ma reakcji narazie ze strony rządzących.

Czekają na Niemcy czy Holandię, kiedy pierwsze się ruszą z obostrzeniami? :D Na Słowacji już jest tzw. "czarna strefa" - limity w lokalach restauracyjnych, firmach, w zgromadzeniach.
Ostatnio edytowano Cz, 4 lis 2021, 19:44 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 1 raz
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Deicide » Cz, 4 lis 2021, 20:04

Lockdowny na szczęście mają już mało zwolenników.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9072
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 4 lis 2021, 20:21

Deicide napisał(a):Lockdowny na szczęście mają już mało zwolenników.


...ale pozostają w rękach polityków zabawką, aby przekryć obecnie wzrastające ceny gazu o 350%, prądu o 70 - 80%, paliwa o 3 - 5 zł - no i wiele niedoróbek związanych z Polskim Ładem (vel Wałem): dopieprzeniem się do rynku nieruchomości, materiałów budowlanych, wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, brak przejrzystości w podatkach etc. Choć nie tylko tego. :P
Ostatnio edytowano Cz, 4 lis 2021, 20:23 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 1 raz
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Cz, 4 lis 2021, 20:39

Nie przesadziłeś znów "trochę" z tymi liczbami? Podwyżka gazu o 350%? Paliwa o 3-5 zł? Ze zgonami też trochę przesadziłeś (pomijając oczywiście prawdziwość oficjalnego przekazu) - jedynie dziś było ok. 200, bo to efekt weekendu i Święta ale normalnie jest ok. 60-70 dziennie średnio.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pt, 5 lis 2021, 01:23

TumorMózgobrejny napisał(a):a tu nie ma reakcji narazie ze strony rządzących.

Rząd już od ponad miesiąca chce obostrzeń. Ale czas lockdownów prawdopodonie dobiegł końca, teraz teoretycznie pora na segregację szczepionkową, ale praktycznie nie wiedzą, jak to egzekwować i się "zawiesili".

Nawet supercovidowa opozycja wypowiedziała się negatywnie o segregacji szczepionkowej (oczywiście opozycja to jest "murem za segregacją", ale wiedzą, że w Polsce jest tendencja do omijania takich "przepisów" więc trochę przystopowali)

Jeśli pojawią się naciski ze strony Berlina i/lub Pfizera, to politycy "coś wymyślą", jak wyegzekwować segregację szczepionkową w Polsce, a PiS i opozycja wypowiedzą się pozytywnie o niej.

Witek034 napisał(a):jedynie dziś było ok. 200, bo to efekt weekendu i Święta

Trochę tak, ale też efekt zwiększania testowania (a testując tych w ciężkim stanie z powodu różnych chorób, będących "na łożu śmierci", można podnosić statystyki zgonów covidowych)

Witek034 napisał(a):ale normalnie jest ok. 60-70 dziennie średnio.

Normalnie jest stopniowo coraz więcej z tygodnia na tydzień, ostatnio było ponad 100 dziennie. Najwięcej zawsze jest 3 dni po weekendzie, więc jutro i pojutrze będzie trochę mniej.
Faktyczne nadwyżki zgonów w porównaniu do sezonów 2015-2019 też już są, bo szpitale powracają do "covidowego trybu pracy" (ograniczania przyjęć na oddziały, także dla ciężkich przypadków)
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

Stan kliniczny ponad 90% przestępców (także tych bardzo wysoko ustawionych) to otępienie semantyczne.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2490
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pt, 5 lis 2021, 11:07

Witek034 napisał(a):Nie przesadziłeś znów "trochę" z tymi liczbami? Podwyżka gazu o 350%? Paliwa o 3-5 zł? Ze zgonami też trochę przesadziłeś (pomijając oczywiście prawdziwość oficjalnego przekazu) - jedynie dziś było ok. 200, bo to efekt weekendu i Święta ale normalnie jest ok. 60-70 dziennie średnio.


Tak czytałem m.in. na RMF24, Money.pl oraz Veto. Te liczby są pewnym straszakiem wywołującym skłonności do ich negowania, ale to może być wkrótce taka rzeczywistość.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Pt, 5 lis 2021, 11:13

TumorMózgobrejny napisał(a):
Deicide napisał(a):Lockdowny na szczęście mają już mało zwolenników.


...ale pozostają w rękach polityków zabawką, aby przekryć obecnie wzrastające ceny gazu o 350%, prądu o 70 - 80%, paliwa o 3 - 5 zł - no i wiele niedoróbek związanych z Polskim Ładem (vel Wałem): dopieprzeniem się do rynku nieruchomości, materiałów budowlanych, wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, brak przejrzystości w podatkach etc. Choć nie tylko tego. :P



Podaj źródło tych informacji, bo brzmią niedorzecznie.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pt, 5 lis 2021, 12:46

Ingeborga napisał(a):
TumorMózgobrejny napisał(a):
Deicide napisał(a):Lockdowny na szczęście mają już mało zwolenników.


...ale pozostają w rękach polityków zabawką, aby przekryć obecnie wzrastające ceny gazu o 350%, prądu o 70 - 80%, paliwa o 3 - 5 zł - no i wiele niedoróbek związanych z Polskim Ładem (vel Wałem): dopieprzeniem się do rynku nieruchomości, materiałów budowlanych, wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, brak przejrzystości w podatkach etc. Choć nie tylko tego. :P



Podaj źródło tych informacji, bo brzmią niedorzecznie.


Raczej o 170 proc. może podrożeć gaz, przepraszam jeśli się pomyliłem. https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-podw ... Id,5622175

Ceny paliwa są droższe natomiast o 5 zł. https://www.money.pl/gospodarka/zla-wia ... 1056a.html

A ceny prądu są wyższe o 20%. https://www.money.pl/gospodarka/ceny-pr ... 2416a.html

Akurat mogłem trochę zmyślić dane, ponieważ zaczytałem się w innych informacjach i już mogłem zapomnieć co przedtem czytałem.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Pt, 5 lis 2021, 13:03

TumorMózgobrejny napisał(a):
Ingeborga napisał(a):
TumorMózgobrejny napisał(a):
Deicide napisał(a):Lockdowny na szczęście mają już mało zwolenników.


...ale pozostają w rękach polityków zabawką, aby przekryć obecnie wzrastające ceny gazu o 350%, prądu o 70 - 80%, paliwa o 3 - 5 zł - no i wiele niedoróbek związanych z Polskim Ładem (vel Wałem): dopieprzeniem się do rynku nieruchomości, materiałów budowlanych, wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, brak przejrzystości w podatkach etc. Choć nie tylko tego. :P



Podaj źródło tych informacji, bo brzmią niedorzecznie.


Raczej o 170 proc. może podrożeć gaz, przepraszam jeśli się pomyliłem. https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-podw ... Id,5622175

Ceny paliwa są droższe natomiast o 5 zł. https://www.money.pl/gospodarka/zla-wia ... 1056a.html

A ceny prądu są wyższe o 20%. https://www.money.pl/gospodarka/ceny-pr ... 2416a.html

Akurat mogłem trochę zmyślić dane, ponieważ zaczytałem się w innych informacjach i już mogłem zapomnieć co przedtem czytałem.


To jest artykuł dotyczący monopolisty na terenie danej gminy, a ty pisałeś o podwyżkach rządowych i prosiłam o linki do tych informacji.

A co do ceny paliwa z twojego linka - gdzie tam jest napisane, że cena paliwa wzrośnie o 5zł?
Jest jedynie informacja, że ceny paliwa powinny się ułożyć w okolicach 6zł.
Ostatnio edytowano Pt, 5 lis 2021, 13:06 przez Ingeborga, łącznie edytowano 2 razy
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » So, 6 lis 2021, 23:33

Wiele krajów zaostrza restrykcje

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/obostrzenia-dla-niezaszczepionych-polski-rzad-sie-boi-europa-wprowadza/v9h8hkp

Z jednym się nie zgadzam, Polski rząd wcale nie boi się protestów, bo Polacy i tak by zbytnio nie protestowali (w sensie nie organizowali żadnych większych protestów).
Przeciwnicy covidozy w Polsce od przeciwników na zachodzie różnią się tym, że ci na zachodzie ostro protestują i jest niezbyt wielu, z kolei ci w Polsce po prostu omijają/ignorują restrykcje i tych przeciwników jest zdecydowanie więcej niż na zachodzie. Wbrew pozorom "siła oporu" tkwi w masowym omijaniu/ignorowaniu restrykcji (i jeśli rząd się faktycznie boi, to właśnie tego), a protesty de facto służą jedynie do wyżycia się i to wszystko.
Ostatnio edytowano So, 6 lis 2021, 23:41 przez enger369, łącznie edytowano 2 razy
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

Stan kliniczny ponad 90% przestępców (także tych bardzo wysoko ustawionych) to otępienie semantyczne.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2490
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 6 lis 2021, 23:59

enger369 napisał(a):Z jednym się nie zgadzam, Polski rząd wcale nie boi się protestów, bo Polacy i tak by zbytnio nie protestowali (w sensie nie organizowali żadnych większych protestów).

Zgadzam się. To akurat świadczy o rozsądku - Polacy wiedzą po prostu, że protesty nic nie dają.

Ciekawie prezentuje się też postawa odnośnie szczepień - pozornie wydaje się, że w krajach Europy Środkowej chęć do zaszczepienia jest dużo mniejsza niż na zachodzie (Polska bodajże na 5 miejscu od końca w UE), ale z sondaży wynika, że np. w Niemczech zdecydowana większość niezaszczepionych, wyklucza chęć zaszczepienia (65% mówi zdecydowanie "nie", 23% "raczej nie", a tylko 11% rozważa):
ttps://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C98 ... epien.html

U nas natomiast postawy wśród niezaszczepionych nie są tak zdecydowane - 35% z jeszcze niezaszczepionych zamierza się zaszczepić. Czyli wyjdzie tak naprawdę na to samo.
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 67459.html

Na zachodzie już po prostu wyczerpały się rezerwy "niezdecydowanych".
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pn, 8 lis 2021, 00:48

W Polsce jest po prostu inna mentalność, zdecydowane protesty to nie w stylu Polaków. Polak woli kombinować, człowiek zachodu woli protestować.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

Stan kliniczny ponad 90% przestępców (także tych bardzo wysoko ustawionych) to otępienie semantyczne.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2490
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Pn, 8 lis 2021, 12:24

Witek034 napisał(a):
Zgadzam się. To akurat świadczy o rozsądku - Polacy wiedzą po prostu, że protesty nic nie dają.


enger369 napisał(a):W Polsce jest po prostu inna mentalność, zdecydowane protesty to nie w stylu Polaków. Polak woli kombinować, człowiek zachodu woli protestować.


I dlatego teraz nie mamy na przykład białego miasteczka :P
Czego jak czego, ale w Polsce protestów akurat nie brakuje.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Wt, 9 lis 2021, 17:38

Tym bardziej, iż marsz na 11-tego będzie równie gorący. Slyszałem o tym, że na grupie facebookowej podawali informacje dotyczące rzucania odłamkami bruku w kontrmanifestujących.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Wt, 9 lis 2021, 17:47

Ja nie pisałem, że Polacy nie protestują, tylko że protesty nic nie dają. I np. w kwestiach pandemicznych ludzie wolą nie tracić paru godzin swojego cennego czasu na uczestnictwo w czymś, co i tak nic nie zmieni. Protesty głównie służą poczuciu pewnej wspólnoty z ludźmi o bliskich poglądach - i to dotyczy każdej kwestii.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 9 lis 2021, 18:12

TumorMózgobrejny napisał(a):Tym bardziej, iż marsz na 11-tego będzie równie gorący. Slyszałem o tym, że na grupie facebookowej podawali informacje dotyczące rzucania odłamkami bruku w kontrmanifestujących.


Jak będzie antifa, to będzie się działo.
Potem pójdzie w Świat, że Polacy to nacjonaliści, a nawet faszyści i jeps lokdałn i kolejne kary.
Mruczanka
 
Posty: 11094
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Wt, 9 lis 2021, 19:37

Witek034 napisał(a):Ja nie pisałem, że Polacy nie protestują, tylko że protesty nic nie dają. I np. w kwestiach pandemicznych ludzie wolą nie tracić paru godzin swojego cennego czasu na uczestnictwo w czymś, co i tak nic nie zmieni. Protesty głównie służą poczuciu pewnej wspólnoty z ludźmi o bliskich poglądach - i to dotyczy każdej kwestii.


W Polsce nie było dużych obostrzeń, żeby musiały być protesty. Gdyby teraz wprowadzono lockdown, to protesty posypałyby się gęsto.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Ingeborga » Wt, 9 lis 2021, 19:38

Mruczanka napisał(a):Jak będzie antifa, to będzie się działo.
Potem pójdzie w Świat, że Polacy to nacjonaliści, a nawet faszyści i jeps lokdałn i kolejne kary.


Generalizując, to Polacy są nacjonalistami i rasistami istotnie.
Czynnik ludzki zawsze zawodzi.
Avatar użytkownika
Ingeborga
 
Posty: 1705
Dołączył(a): N, 1 sie 2021, 12:41
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Kartograf » Wt, 9 lis 2021, 20:05

Ingeborga napisał(a):Generalizując, to Polacy są nacjonalistami i rasistami istotnie.


O, i to jest post, który, gdybyśmy byli złośliwi, moglibyśmy zgłosić do moderacji (to tak w świetle ostatniego zamieszania z kwestią banów na forum).

Ale nie przesadzajmy. Zamiast od razu się oburzać i donosić na siebie po prostu zgłoszę sprzeciw wobec takiego generalizowania. My tu na forum chyba nie jesteśmy rasistami? - przynajmniej Ci, którzy się regularnie wypowiadają?
Wiedza o sobie samym to jedyna dziedzina, w której nie ma większego eksperta niż ja.
Kartograf
 
Posty: 188
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2021, 20:38
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Wt, 9 lis 2021, 20:34

Ingeborga napisał(a):W Polsce nie było dużych obostrzeń, żeby musiały być protesty. Gdyby teraz wprowadzono lockdown, to protesty posypałyby się gęsto.

Nie wydaje mi się.
Witek034
 
Posty: 3774
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron