COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z biura

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pn, 27 gru 2021, 20:03

Mruczanka napisał(a):I każdy z tych przypadków jest indywidualny, każdy przeżywa własną tragedię i drogę gehenny, by coś zmienić dla swojego, a nie innych, szczęścia.

"prosty człowiek" pewnie tak
Ale jeśli płeć fizyczną chce zmienić ktoś sławny, to nie przeżyje tragedii, wręcz przeciwnie, zarobi na medialnym marketingu
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Andegavennia » Wt, 28 gru 2021, 01:36

Tak sobie analizuję jeszcze śmiertelność ogólną i wychodzi mi, że wcale nie jest tak duża jak to się malowało. Nie tylko ta covidova, ale ogólna. Za niedlugo miną 2 lata, a są rodziny gdzie nikt nie został boleśnie dotknięty i nie umarł wskutek niewydolności służby zdrowia. To tylko pokazuje co to jest moc farta w życiu. I silnych genów, które pokonają wszystko. A niby tyle się gada, że przez złe żarcie i styl życia, i wspomnianą służbę zdrowia, u nas śmiertelność większa niż w lepszych krajach. No, może, ale po 70tce to i tak się nie liczy. Co ktos sobie użył, nachlał się i nażarł wszytkiego co popadnie to jego. Trudno się dziwić, że w końcu po 80 latach takiej beztroski coś czlowieka WRESZCIE dopadło :twisted:
Avatar użytkownika
Andegavennia
 
Posty: 2695
Dołączył(a): N, 18 mar 2012, 00:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Cz, 30 gru 2021, 14:37

Ingeborga napisał(a):Nie lubię memów, ale ten jest świetny ;)

A mnie się najbardziej ten spodobał:

mem-covid.jpg


Mam też inne ulubione, ale one są prześmiewcze wobec zachowań "covidian", więc nie chcę prowokować.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Andegavennia » Cz, 30 gru 2021, 15:00

Ach, no i mimo wzbierającej fali i 700 zgona dziennie nie widze od dłuższego czasu, żeby to miało przełożenie na rozklad jazdy pogrzebów i wirtualne nekrologi. Nie widzę, żeby coś przybyło. I szczerze podziwiam jak ludziom w tak zasmogowanym miejscu, gdzie ja ledwo zyje, udaje się dociągać 90 lat. Prawie 2 lata zastoju służby zdrowia, a wielu takich dopiero teraz wyjechało. Co fart to fart :cool:
Avatar użytkownika
Andegavennia
 
Posty: 2695
Dołączył(a): N, 18 mar 2012, 00:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Deicide » Cz, 30 gru 2021, 15:20

Nigdy nie umrą: Warren Buffett, George Soros i Jerzy Urban, chociaż ten ostatni pali i pije dużo wódki. Krzepy też nie stracą.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez nonkan » Cz, 30 gru 2021, 15:25

Jeden z komentarzy pod artykułem https://wiadomosci.wp.pl/amerykanka-osi ... 404659040a (Amerykanka osierociła trójkę dzieci. Była przeciwna szczepieniom) (z własnymi wyróżnieniami):
Problemem nie jest to czy się szczepić czy nie, a to że nie ma właściwej opieki lekarskiej. W walce z covidem ważne jest by zareagować na początku infekcji, a nie zamykać w domach i czekać co z tego wyniknie. Stąd takie wyniki zgonów. I mam nadzieję że pan minister kiedyś odpowie za zamykanie przychodni. Druga sprawa to podejście lekarzy do zaszczepionych i niezaszczepionych. Spotkałem się wieloma sygnałami, że niezaszczepionym lekarze nie chcą wypisywać leków!!! Moja żona także znalazła się w takiej sytuacji u ...kardiologa. To już chyba nie są lekarze.

Fragmenty dotyczące zmarłej kobiety ze wspomnianego wyżej artykułu:
Przed tym, jak kobieta zachorowała na COVID-19, publikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych liczne wpisy, w których sprzeciwiała się obowiązującym w USA obostrzeniom. Twierdziła m.in., że "nie boi się koronawirusa".

Krytykowała też obowiązek noszenia maseczek ochronnych i była przeciwniczką szczepień. W jednym z udostępnionych na Facebooku wpisów oznajmiła, że ​​"rozumie ryzyko" choroby, ale "nie przedkłada strachu nad życie"

"To, że nie nosimy maski, nie oznacza, że ​​brakuje nam zwykłej uprzejmości lub nie szanujemy was. Po prostu wierzymy, że twój strach jest twoim problemem" - tłumaczyła mieszkanka Michigan.

Gdy pod koniec listopada 29-latka sama zaraziła się koronawirusem, przekazała, że "jest do bani", prosząc swoich internetowych znajomych o porady dotyczące "ćwiczeń wzmacniających płuca".
nonkan
 
Posty: 9496
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Cz, 30 gru 2021, 17:30

O samym budżecie może pomówmy, a nie o czyiś zgonach?

"Sejm uchwalił ustawę budżetową na rok 2022. Największym beneficjentem zostanie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, która otrzyma o 250 mln zł więcej, a fundusze będące do dyspozycji Państwowej Agencji Atomistyki zwiększą się o 49 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

W trakcie głosowań zostały odrzucone wnioski o odrzucenie projektu ustawy, a zostały przyjęte poprawki zgłoszone w trakcie drugiego czytania, które zwiększają dochody budżetu o 10,5 mld zł i obniżają deficyt budżetu o nieco ponad 1 mld zł.

Odrzucono wnioski mniejszości, zgłoszone do projektu, a także wnioski, zgłoszone podczas drugiego czytania projektu, które nie uzyskały poparcia Komisji Finansów Publicznych. (...)

Ustawa budżetowa obejmuje 35 instytucji oraz najważniejszych urzędów państwowych. Wynika z niej, że największe fundusze na 2022 rok przypadną Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dla której przeznaczono 843 mln zł. To wzrost środków finansowych o 42 proc., czyli prawie 250 mln zł więcej niż w poprzednim roku.

Największe cięcia w budżecie zapowiedziane są dla ABW - o 8,1 proc., Agencji Wywiadu - o 10,4 proc. oraz GUS - o 20,3 proc.
"

https://energetyka24.com/atom/wiadomosc ... -prawie-50

W butle z wodorem i atom inwestują, znaczy się: znów rząd szykuje skok na dotacje, jeśli chodzi o rozpoczęcie inwestycji w energetykę jądrową.

Akurat w niektórych rejonach Europy jak np. w Słowenii brakuje dostaw prądu. Ceny rosną, a może jeszcze ta pętla urwać się przy nas.

p.s. to jest ciekawe że chyba w przyszłym roku nie będzie wysokich odpraw dla pracowników GUS-u, a więcej będzie na ZUS i państwowe spółki ×D
Ostatnio edytowano Cz, 30 gru 2021, 17:32 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 2 razy
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez nonkan » Pt, 31 gru 2021, 15:17

https://portal.abczdrowie.pl/znany-anty ... ronawirusa - Guru antyszczepionkowców zmarł na COVID-19. Do końca życia nie wierzył w istnienie koronawirusa
:
Zmarł 61-letni Włoch, antyszczepionkowiec i głosiciel teorii spiskowych, który przekonywał, że COVID-19 nie istnieje. Będąc chorym, bez maseczki przebywał w miejscach publicznych i chwalił się, że "roznosi zarazę". Z powodu SARS-CoV-2 szpitalu spędził 22 dni. Do końca nie wierzył w swoją diagnozę.

1. Szydził z pandemii i lekarzy

Maurizio Buratti stał się we Włoszech popularny przez notoryczne telefonowanie do jednej z włoskich stacji radiowych "La Zanzara", gdzie umożliwiono mu głoszenie teorii spiskowych m.in. dotyczących COVID-19. Ale Buratti znany był ze swoich poglądów na długo przed wybuchem pandemii. Mężczyzna od ponad 10 lat dzwonił do radia i głosił antysemickie poglądy.

W dobie pandemii radio przeznaczyło dla Burattiego osobny czas antenowy. 61-latek bez skrępowania przekonywał o nieistnieniu pandemii, "lobby żydowskim" oraz pracownikach szpitala w jego rodzinnej miejscowości, których nazywał "komunistami". Na antenie przyznał, że gdy zaczął chorować, z 38-stopniową temperaturą udał się do marketu bez maseczki i celowo "roznosił zarazę".

2. Do końca nie wierzył w COVID-19

Buratti trafił w końcu do szpitala z ostrymi objawami COVID-19. Spędził 22 dni na oddziale intensywnej terapii, gdzie został poddany intubacji. Wkrótce potem zmarł. W ostatnich dniach życia zapowiadał, że zamierza wyjechać z Włoch i poszukać azylu w Korei lub Turcji. Chciał w ten sposób uniknąć przymusu zaszczepienia się. Włoskie media informują, że mężczyzna do samego końca twierdził, że COVID-19 nie istnieje.
nonkan
 
Posty: 9496
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Pt, 31 gru 2021, 18:43

enger369 napisał(a):
Mruczanka napisał(a):I każdy z tych przypadków jest indywidualny, każdy przeżywa własną tragedię i drogę gehenny, by coś zmienić dla swojego, a nie innych, szczęścia.

"prosty człowiek" pewnie tak
Ale jeśli płeć fizyczną chce zmienić ktoś sławny, to nie przeżyje tragedii, wręcz przeciwnie, zarobi na medialnym marketingu


Typy z parciem na szkło powinni trafiać do psychiatry, a nie chirurga plastycznego.
Tacy ludzie nigdy nie zakceptują samego siebie, obojętne co by niezmienili w swoim ciele, bo to nie z ciałem jest coś nie tak, tylko z głową.
Niestety pieniądze wygrywają i potem mamy ludzi jaszczurki lub jednorożce, albo inne takie.


A wracając do tematu covida, taka ciekawostka:
Doktor Robert Malone został zbanowany na tweeterze i bardzo nieładnie potraktowany, zwyzywany od pseudonaukowca.
Teraz własne środowisko próbuje go zdyskredytować, mimo wieloletniego dorobku zawodowego i ogromnego wkładu w medycnę.
Powód jest taki, że dr Malone, który pracował osobiście przy tworzeniu szczepionek mRNA, twierdzi że mogą być one niebezpieczne.
Akurat Malone jest znany, dlatego to info poszło w Świat, ale ciekawe ilu lekarzy, którzy mają inne poglądy niż oficjalna propaganda nakazuje, zostało podobnie uciszonych.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pn, 3 sty 2022, 19:14

To jak Richard Dawkins został "zcancelowany" przez środowiska osób transseksualnych (czy też transpłciowych) za stwierdzenie dotyczące tego, że w biologii nie istnieją żadne organizmy mieszane będące obojniakami, czy też osobami z innymi cechami płciowymi niż podstawowymi.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez qw321 » Pn, 3 sty 2022, 20:34

A o jakie inne cechy płciowe chodzi np, niż podstawowe?
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 4195
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pn, 3 sty 2022, 21:21

qw321 napisał(a):A o jakie inne cechy płciowe chodzi np, niż podstawowe?


Chodziło mu bardziej o to, kto się identyfikuje z daną płcią, a nie tylko z samymi kategoriami / cechami. (source: https://www.independent.co.uk/news/scie ... 35017.html)
Moja nadinterpretacja.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Śr, 5 sty 2022, 15:05

Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez ABC72 » Cz, 6 sty 2022, 23:34

Witek034 napisał(a):
Ingeborga napisał(a):Nie lubię memów, ale ten jest świetny ;)

A mnie się najbardziej ten spodobał:

mem-covid.jpg


.


Trzeba.
Żeby mieć paszport Covidowy ;-)
ABC72
 
Posty: 1747
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 18:40
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » N, 9 sty 2022, 15:21

Francja na orbicie, w tym tygodniu przekraczali 300 tys "zakażeń" na dobę.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » N, 9 sty 2022, 19:35

Mnie przywilej paszportu będzie przysługiwał dopiero w marcu / kwietniu, bo będę wtedy szczepiony trzecią. :D

Do tego czasu przywilej zw. z "immunitetem" na dwie dawki przysługuje mi przy okazaniu maseczki... i dowodu.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Deicide » Pn, 10 sty 2022, 00:43

A ja pierwsze słyszę. Do czego uprawnia paszport covidowy?
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pn, 10 sty 2022, 17:33

Deicide napisał(a):A ja pierwsze słyszę. Do czego uprawnia paszport covidowy?


To tak naprawdę certyfikat poświadczający o negatywnym teście na C-19, albo samym zaszczepieniu się.

Z tym wyjedziesz za granicę bez potrzeby robienia testów na granicach, lotniskach itd. Z tym też pójdziesz do restauracji, klubu, pubu, kina czy teatru lub muzeum.

Minusem jest to, że musisz się szczepić co pół roku, aby ważność powyższego przedłużyć.
Ostatnio edytowano Pn, 10 sty 2022, 17:34 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 1 raz
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Pn, 10 sty 2022, 17:43

Trzecia dawka zaliczona. Wyczytałam gdzieś, że po 2 dawkach Pfizera najlepszy booster to Moderna. Choć tak czy owak może nie dac rady w obliczu Omikrona, więc będzie potrzebny upgrade :cool:
Ostatnio edytowano Pn, 10 sty 2022, 17:45 przez Amelia, łącznie edytowano 2 razy
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pn, 10 sty 2022, 17:45

Amelia napisał(a):Trzecia dawka zaliczona. Wyczytałam gdzieś, że po 2 dawkach Pfizera najlepszy booster to Moderna. Choć tak czy owak może nie dac rady w obliczu Omikrona, więc czekam na upgrade :cool:


A na Deltacron jesteś gotowa? :D

Ponoć na Cyprze zakażonych tą mieszanką clusterów obydwu mutacji było 25 osób. Na razie źródła naukowe milczą.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Pn, 10 sty 2022, 17:49

TumorMózgobrejny napisał(a):
A na Deltacron jesteś gotowa? :D

Na tyle, na ile to możliwe :) Przed świętami zaszczepiłam się na grypę.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » Wt, 11 sty 2022, 10:29

Ja jestem po drugiej dawce. Niestety gdzieś za 5 miesięcy trzeba będzie iść po booster bo skończy się ważność drugiej dawki.
Poziom zagrożenia osobistego ze strony Omnicron i pokrewnym na ten moment oceniam na pokrewny do grypy czyli względnie bezpieczne gdy używa się mózgu i dba o stan zdrowia. Inna sprawa że ja już COVID'a odchorowywałem, najlżejsze przeziębienie wszechczasów ;-).
Najchętniej nie szczepiłbym się ale paszport się czasami przydaje więc trzeba będzie pójść po booster jak się będzie kończyła ważność obecnej dawki.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 11 sty 2022, 22:36

Fajnie, że się cieszycie.


Tymczasem papież Franciszek publicznie opowiedział się za szczepieniami, co było dość ryzykowne biorąc pod uwagę kontrowersje na lini: poglądy religijne - produkcja szczepionek.
Prawdopodobnie taki krok, to gwóźdź do trumny w sprawie rozłamu Kościoła i przyspieszenie jego upadku.
Franciszek już wcześniej miał wielu przeciwników, ale teraz ta liczba może się jeszcze zwiększyć, więc możliwy taki "czarny" scenariusz.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Gbur » Wt, 11 sty 2022, 23:10

Papież Franciszek rzadko mówi coś innego niż ONZ.

Może i fejk, ale jaki przewidujący:
https://twitter.com/CzeKuku/status/1480933987841359880
Gbur
 
Posty: 1592
Dołączył(a): Pt, 4 gru 2015, 18:30
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Śr, 12 sty 2022, 19:41

Tymczasem posiadacze maseczek N95 mogą się już czuć się wzbrojeni w nadajniki kompozytowe (i te RFID). Naukowcy z trzech amerykańskich uczelni opracowali tzw. "FitBit" na maseczce, badający aktywność naszej twarzy, oraz także dający informacje o naszym stanie / poziomie zachorowania na któryś z wariantów SARS-COV-2.
(źródło: https://dl.acm.org/doi/epdf/10.1145/3494991)

To wygląda w ten sposób, że zwykłe FFP i tak dobrze by nie zmierzyły z powietrza danych o zalegających w nas wirusach, bo takowe od razu by się "obsmarkały".
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez TumorMózgobrejny » Pt, 14 sty 2022, 18:37

Mały przegląd informacji COVID-owych z ostatnich dni:

Cannabinoidy działają neutralizacyjnie na receptor ACE2 w walce z wariantem Alpha i Beta.
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acs.jnatprod.1c00946

Europejska Agencja Leków ogłosiła, że jest potrzeba szczepienia IV. dawką szczepionki, w tym boostera. Na razie szukają dowodów na to, że jest wymagany pewien czynnik zakażenia wśród starszych.

https://www.youtube.com/watch?v=4aTpM4SKOdw [video]


Przy piątej już nie liczę, pierdzielę. :D

Są wyniki szczepienia w Izraelu pomiędzy marcem 2020 a październikiem 2021, najmniej objawów samego bólu głowy, kaszlu i kataru wśród 47% zaszczepionych. Najwięcej wśród zaszczepionych tylko jedną dawką, bądź samym boosterem.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 22268800v1
Ostatnio edytowano Pt, 14 sty 2022, 18:40 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 3 razy
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Deicide » Pt, 14 sty 2022, 18:39

Przez covid produkują mniej samochodów i ceny rosną. ;(
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » Pn, 17 sty 2022, 20:18

Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Wt, 25 sty 2022, 14:06

(przeniesione z wątku "humor"):
Myszy napisał(a):Zastanawia mnie, czemu to budzi takie emocje. Jakoś nie słyszałem protestów przeciwko segregacji pracowników gastronomii (to, że jesteś nosicielem salmonelli nie pozbawia Cię praw publicznych, ale jednak kucharzem nie możesz zostać) albo zakazowi prowadzenia pojazdów przez niewidomych.

Może dlatego, że to nie pierwszy wirus w historii ludzkości, a pierwszy raz zrobiono taki cyrk.

Mnie zastanawia, skoro te wszystkie zasady (dystans-dezynfekcja-maseczki-szczepionki-segregacja) są tak usprawiedliwiane przez niektórych, to czemu zwolennicy tych wszystkich działań sami na nie nie wpadli? I sami ich nie stosowali wcześniej, a dopiero wtedy, odkąd politycy im to narzucili siłą?

Zastanawiam się, czy to nie jest taki mechanizm obronny ludzkiej psychiki, która nie potrafi pogodzić się z faktem, ze ktoś (rządzący) ma nad nim władzę i może mu uprzykrzać życie, więc taka osoba woli wmówić sobie, że w sumie to sama od dawna chciała chodzić w maseczce. Albo gdy ktoś jest uwięziony przez rządzących na kwarantannie, to np. wmawia sobie, ze w sumie to sam od dawna marzył o tym, by pobyć sobie trochę w domu i nadrobić różne zaległości.
Ostatnio edytowano Wt, 25 sty 2022, 14:13 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 25 sty 2022, 14:54

Chodzi o ten przepis: https://www.gofin.pl/17,2,7,216666,limi ... niach.html
Witek ma rację, jest tam mowa o 30%, a także maks.100 osób na spotkaniach w lokalu. Może wejść więcej, jeśli są zaszczepieni.


No, ale tutaj chodzi o to, że ten lokal o którym wspomniałam, w ogóle nie chce wpuszczać osób bez certyfikatu.
Ale może bardziej chodzi o to, że w ogóle to jest takie towarzystwo wzajemnej adoracji, ludzie nieotwarci na tych, którzy im się po prostu nie podobają?

Ogólnie, to wszystko zaczęło się od tej strony:
https://www.wybierzswiadomie.pl/
Jak widać na powyższym, przedsiębiorcy mogą mieć różne podejścia do tematu.

Zastanawia mnie, czemu to budzi takie emocje. Jakoś nie słyszałem protestów przeciwko segregacji pracowników gastronomii (to, że jesteś nosicielem salmonelli nie pozbawia Cię praw publicznych, ale jednak kucharzem nie możesz zostać) albo zakazowi prowadzenia pojazdów przez niewidomych


Akurat przepisy dotyczące konieczności robienia testów na salmonellę też są absurdalne, bo równie dobrze możesz się zarazić salmonellą dwa dni po badaniu, albo złapać jakieś inne owsiki czy tasiemce.
Musiałbyś takie badania robić codziennie, żeby były wiarygodne, jeżeli mielibyśmy traktować to super poważnie.

Argumentu z zakazem prowadzenia pojazdów przez niewidomych może lepiej nie skomentuję.

Zastanawiam się, czy to nie jest taki mechanizm obronny ludzkiej psychiki, która nie potrafi pogodzić się z faktem, ze ktoś (rządzący) ma nad nim władzę i może mu uprzykrzać życie, więc taka osoba woli wmówić sobie, że w sumie to sama od dawna chciała chodzić w maseczce. Albo gdy ktoś jest uwięziony przez rządzących na kwarantannie, to np. wmawia sobie, ze w sumie to sam od dawna marzył o tym, by pobyć sobie trochę w domu i nadrobić różne zaległości.


To się nazywa chyba "wyparcie".
Człowiek woli o sobie myśleć, że jest półbogiem mającym moc sprawczą, a niżeli bezwolnym bydłem hodowlanym.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » Wt, 25 sty 2022, 16:30

Mruczanka napisał(a):Akurat przepisy dotyczące konieczności robienia testów na salmonellę też są absurdalne, bo równie dobrze możesz się zarazić salmonellą dwa dni po badaniu, albo złapać jakieś inne owsiki czy tasiemce.

Nie ma 100% pewnych zabezpieczeń, testów ani niczego innego.

Przeciętny ludek zwykle nie łapie salmonelli o tak sobie.
Nawet jeśli złapie to albo zwalczy po kilku dniach albo zachoruje a później zwalczy. Tak czy siak okno infekcyjne zdarza się rzadko i jest dosyć krótkie.
Zaś nosiciel salmonelli niestety zapewnia defakto stałą infekowalność.
Czyli ryzyko przekazanie bakterii komuś innemu rośnie setki i więcej razy. To jest różnica.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Kartograf » Wt, 25 sty 2022, 16:33

Myszy napisał(a):
Zastanawia mnie, czemu to budzi takie emocje. Jakoś nie słyszałem protestów przeciwko segregacji pracowników gastronomii (to, że jesteś nosicielem salmonelli nie pozbawia Cię praw publicznych, ale jednak kucharzem nie możesz zostać) albo zakazowi prowadzenia pojazdów przez niewidomych


Budzi takie emocje, bo to tak jakbyś zabraniał pracy w gastronomii wszystkim, którzy nie przyjmują regularnie, profilaktycznie leków na salmonellę, a nie tylko tym akurat nią zarażonym.
Wiedza o sobie samym to jedyna dziedzina, w której nie ma większego eksperta niż ja.
Kartograf
 
Posty: 188
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2021, 20:38
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Wt, 25 sty 2022, 19:59

Dopiero początek "5 fali", a już pompują statystyki zakażeń ponad 30 tys. W następnych tygodniach pewnie zaczną pompować pozostałe statystyki covidowe. W drodze jest ustawa dotycząca segregacji szczepionkowej, więc chodzi pewnie o to, żeby ludzie patrząc na statystyki, z pokorą ją zaakceptowali.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 27 sty 2022, 14:53

WHO:
"Szczepionki nie działają, trzeba opracować nowe."

Polska Rada Medyczna:
"Szczepcie się trzecią dawką, to nie będziecie ciężko chorować, a najlepiej zapiszcie się od razu na czwartą dawkę!"

Pytanie:
Kto kłamie?
Zaznacz prawidłową odpowiedź:

A. WHO

B. Polska Rada Medyczna

C. Pantofelek
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Amelia » Cz, 27 sty 2022, 15:38

Zobacz źródła, bo diabeł tkwi w szczegółach :)
Inaczej: lepiej czerpać wiedzę z podręcznika niż przyjmować gotowe wnioski z zeszytu od kolegi.
Ostatnio edytowano Cz, 27 sty 2022, 15:42 przez Amelia, łącznie edytowano 3 razy
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 27 sty 2022, 16:07

Acha, czyli wp (wirtualna polska) jednak nie jest wiarygodnym źródłem.
Dziękuję za potwierdzenie :)
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez qw321 » Pt, 28 sty 2022, 12:07

Stron takich jak WP, Onet, Interia itp ja nigdy nie miałem za wiarygodne źródła.

Ale kto kłamie jeśli chodzi o tę sprawę, to ja nie mam pojęcia ;)
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 4195
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Pt, 28 sty 2022, 16:00

Ale kto kłamie jeśli chodzi o tę sprawę, to ja nie mam pojęcia ;)


Pantofelek :lol:



Ktoś mi przesłał, więc przesyłam dalej.
Co zażywać, żeby ograniczyć wystąpienia NOP:
- wyciągi z igieł sosnowych
- suramina
- acetylcysteina
- glutation
- cynk
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » So, 29 sty 2022, 14:48

No i "zdechło", chcieli napompować kosmiczne ilości "zakażeń", ale przepustowość "badań" na covid w Polsce to nie to, co na zachodzie i wiele już nie wycisną. No ale teraz standardowo zaczną pompować dane szpitalne, a następnie "zgony covidowe".
Ostatnio edytowano So, 29 sty 2022, 14:49 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » So, 29 sty 2022, 15:31

enger369 napisał(a):No i "zdechło", chcieli napompować kosmiczne ilości "zakażeń", ale przepustowość "badań" na covid w Polsce to nie to, co na zachodzie i wiele już nie wycisną.

Po to właśnie chcą co najmniej raz w tygodniu testować wszystkich pracowników, by było więcej testów -> więcej "zakażonych".
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości