Fundacja Prodeste - Asy na wczasy

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Fundacja Prodeste - Asy na wczasy

Postprzez Marika » Pt, 8 kwi 2022, 12:50

Szukam informacji na temat wyjazdów organizowanych przez fundację Prodeste, w szczególności opinii dotyczących wyjazdów terapeutycznych dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu (tzw. "Asy na wczasy'").
Czy ktoś z Wam uczestniczył może w takim wyjeździe i zechciałby podzielić się wrażeniami?
Tu jest link do opisu tegorocznej edycji takiego wyjazdu:
https://prodeste.pl/lato-2022-asy-na-wczasy/

Czy uważacie, że taki wyjazd, podczas którego uczestnicy mają możliwość poznania podobnych do siebie osób oraz skorzystania z pomocy terapeutów ma sens?
Marika
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 7 kwi 2022, 09:46
Płeć: K

Re: Fundacja Prodeste - Asy na wczasy

Postprzez TumorMózgobrejny » Pt, 8 kwi 2022, 15:43

Powrót do czasów, kiedy kolonie / półkolonie czy obozy wypoczynkowe / sprawnościowe były wyznacznikiem tworzenia się kontaktów społecznych na długie lata jakoś jest niemożliwy. Nikt nie byłby cały czas spędzać lata z ludźmi, którzy nie wiadomo jak są "funkcyjni" jeśli chodzi o zachowania, pewne umiejętności, gdyby nie byłoby jakiegoś rozpoznania wśród innych uczestników takiego obozu. Na ten przykład: takie dwutygodniowe obozy offline w formie TUS-u czy jakiegoś turnusu terapeutycznego byłyby dla mnie męką, bo nie wiedziałbym, na jakim ja świecie żyję bez internetu.

Nie wiem, czy to by się sprawdziło w przypadku takiej fundacji jak Prodeste. Bo na pewno nikt by na Podkarpaciu nie robił takiej kampanii zachęcającej osób z ASD, aby wzięli udział w takim turnusie. Zresztą nie mam dobrego kontaktu z tą fundacją, po tym jak w 2020 r. dwa tygodnie czekałem od nich na telefon w sprawie konsultacji psychoterapeutycznych online i nikt się póżniej nie odezwał.
Ostatnio edytowano Pt, 8 kwi 2022, 15:43 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 1 raz
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: Fundacja Prodeste - Asy na wczasy

Postprzez Master/Pentium » So, 9 kwi 2022, 13:55

Marika napisał(a):Czy uważacie, że taki wyjazd, podczas którego uczestnicy mają możliwość poznania podobnych do siebie osób oraz skorzystania z pomocy terapeutów ma sens?

Jeśli masz możliwość to sprawdź.
Niewiele osób miało możliwość skorzystania z takiej oferty więc mała szansa że ktoś ci doradzi na podstawie własnych doświadczeń.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości