Autysta - filmik

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Autysta - filmik

Postprzez szach90 » Wt, 6 wrz 2022, 08:39

https://www.youtube.com/watch?v=0FpnrYfrIC4

Nie wiem czy mogę tutaj podać filimik. Ale posłuchajcie tego gościa jak ładnie mowi. Az mi się nie chce wierzyc, że ma jakiś problem.Jak ładnie przed kamerą mowi, a ja bym tak w cale nie powiedział. Wydaje się taki normalny. Dlaczego tak mowie no bo jest inżynierem :). A nie kazdy moze sobie pozwolić na taki zawód.
Ostatnio edytowano Wt, 6 wrz 2022, 08:44 przez szach90, łącznie edytowano 4 razy
szach90
 
Posty: 142
Dołączył(a): N, 20 gru 2020, 13:37
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Master/Pentium » Wt, 6 wrz 2022, 14:03

Spoko, takich ludków w IT jest dużoo. Zwłaszcza w rzeczach typu sysadmin/dbaadmin.
Też jestem inżynierem, to rzecz zawodowa.
I owszem, nie każdy jest w stanie to osiągnąć ale sporo ludzi mimo wszystko może.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5925
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez szach90 » Wt, 6 wrz 2022, 16:37

No własnie czyli takich ludków jest dużo tylko pewnie nie są diagnozowani. IT to jakieś specyficzne środowisko xD
Ale ogólnie to normalny gość. Mnie to dziwi, ze ma problemy w komunikacji a osiągnął taki poziom w pracy w sensie nawet dostał się do tej pracy, przebrnąl prze rozmowe o prace,a to też chyba wyzwanie co nie ?

To właściwie jaki jest jego problem pewnie zwykłych relacjach typu znajomośći tak ?
Ostatnio edytowano Wt, 6 wrz 2022, 16:38 przez szach90, łącznie edytowano 1 raz
szach90
 
Posty: 142
Dołączył(a): N, 20 gru 2020, 13:37
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Master/Pentium » Śr, 7 wrz 2022, 07:37

szach90 napisał(a):Ale ogólnie to normalny gość. Mnie to dziwi, ze ma problemy w komunikacji a osiągnął taki poziom w pracy w sensie nawet dostał się do tej pracy, przebrnąl prze rozmowe o prace,a to też chyba wyzwanie co nie ?

To zależy z kim rozmawiał o pracę. Jak z innym ludkiem z działu IT (a tak często przebiega rekrutacja bo "góra" nie ma pojęcia o co się pytać) to wcale nie musiało być tak trudno. Pozatym fachowcom wiele się wybacza, o fachowców naprawdę niełatwo. Więc jeśli miał umiejętności to szanse drastycznie rosły.
Też mam historię wpadek w typu wkurwienie kogoś u klienta bo "nie czytam między wierszami". Ale mimo wszystko pracę utrzymałem i dostałem niejedną podwyżkę. Bo w razie czego gafy towarzyskie można jakoś wyżej "wyprostować". A system musi działać, tego żadne gadka nie ominie.
szach90 napisał(a):To właściwie jaki jest jego problem pewnie zwykłych relacjach typu znajomośći tak ?

Dokładnie.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5925
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez szach90 » Śr, 7 wrz 2022, 08:01

No tu się zgodzę ,ze fachowców jak brakuje to pomijają inne wady typu komunikacja i tak dalej.
No fachowcom się wybacza, ale znajomi juz mają z tym problem niestety.

Na forum jakoś normalnie dyskutujesz hmm ??

Co do tych znajomych ,to właściwie w czym tkwi problem ?
No bo dziewczyny potraficie znaleźć to też ciekawostka,a tu tez nie jest łatwo :).
szach90
 
Posty: 142
Dołączył(a): N, 20 gru 2020, 13:37
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Master/Pentium » Śr, 7 wrz 2022, 08:32

szach90 napisał(a):Na forum jakoś normalnie dyskutujesz hmm ??

Na forum nie ma komunikacji niewerbalnej oraz skomplikowanych reguł społecznych interakcji ;-)
szach90 napisał(a):Co do tych znajomych ,to właściwie w czym tkwi problem ?
No bo dziewczyny potraficie znaleźć to też ciekawostka,a tu tez nie jest łatwo :).

Ano nie jest łatwe, kwestia znalezienia kompatybilnej osoby. Kobiety też bynajmniej nie mają łatwo, faceta na seks znaleźć łatwo, męża już nie tak bardzo.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5925
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Amelia » Śr, 7 wrz 2022, 09:14

Master/Pentium napisał(a):
szach90 napisał(a):Na forum jakoś normalnie dyskutujesz hmm ??

Na forum nie ma komunikacji niewerbalnej oraz skomplikowanych reguł społecznych interakcji ;-)

Są, tylko tego najwyraźniej nie zauważasz i sprawiasz wrażenie, że jesteś odważny w komunikacji - nie przejmujesz się jak jesteś odbierany i jak ktoś się będzie czuł. Nie jest źle, ale całkiem normalnie też nie ;)
Świat preferuje większą "dyplomację", forumowicze w pewnym stopniu też, choć ja tam wolę bezpośredniość i też mam takie tendencje. Dyplomacja bywa dla mnie męczaca w zastosowaniu i odbiorze.
Ostatnio edytowano Śr, 7 wrz 2022, 09:38 przez Amelia, łącznie edytowano 7 razy
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Autysta - filmik

Postprzez szach90 » Śr, 7 wrz 2022, 10:25

Amelia napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
szach90 napisał(a):Na forum jakoś normalnie dyskutujesz hmm ??

Na forum nie ma komunikacji niewerbalnej oraz skomplikowanych reguł społecznych interakcji ;-)

Są, tylko tego najwyraźniej nie zauważasz i sprawiasz wrażenie, że jesteś odważny w komunikacji - nie przejmujesz się jak jesteś odbierany i jak ktoś się będzie czuł. Nie jest źle, ale całkiem normalnie też nie ;)
Świat preferuje większą "dyplomację", forumowicze w pewnym stopniu też, choć ja tam wolę bezpośredniość i też mam takie tendencje. Dyplomacja bywa dla mnie męczaca w zastosowaniu i odbiorze.


No właśnie widze tutaj wszyscy na forach są jacyś dyplomatyczni, jacy kulturalni:). Bezpośredniośc to ja z kolei nie lubię.
Ja tez jestem odważny tutaj ,a w realu taki cichy xD. Oj z tym nie przejmowaniem się to uważaj, bo nie na niektórych forach to ludzie się tak przejmują,ze az strach co kolwiek pisać, serio :).Tutaj tego nie widzę, ale też czasem zauważam w sensie jest dyplomacja.

Nie wiem o jakie komunikacji werbalnej mówisz ,ale ok:). Ale tutaj tez masz jakieś uczucia,
Ostatnio edytowano Śr, 7 wrz 2022, 10:26 przez szach90, łącznie edytowano 2 razy
szach90
 
Posty: 142
Dołączył(a): N, 20 gru 2020, 13:37
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Master/Pentium » Śr, 7 wrz 2022, 13:17

Amelia napisał(a):Są, tylko tego najwyraźniej nie zauważasz i sprawiasz wrażenie, że jesteś odważny w komunikacji - nie przejmujesz się jak jesteś odbierany i jak ktoś się będzie czuł.

Czasami zauważam ale ignoruję bo uważam że "ugładzony" przekaz poprostu nie dotrze do adresata w tym znaczeniu co ja chciałem.
Amelia napisał(a): Nie jest źle, ale całkiem normalnie też nie ;)

I to mi wystarczy, "good enough" mi w zupełności wystarczy. Komunikacja to narzędzie a nie cel sam w sobie.
Zresztą NT też są różni i ta komunikacja nie zawsze jest tak samo dyplomatyczna czy empatyczna.

Amelia napisał(a):Dyplomacja bywa dla mnie męczaca w zastosowaniu i odbiorze.

Dla mnie też i dlatego zostaje do zastosowań specjalnych.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5925
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Master/Pentium » Śr, 7 wrz 2022, 13:18

szach90 napisał(a):Bezpośredniośc to ja z kolei nie lubię.

Interesujące. Dlaczego nie lubisz bezpośredniości w przekazie?
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5925
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Amelia » Śr, 7 wrz 2022, 13:49

Master/Pentium napisał(a):
Amelia napisał(a): Nie jest źle, ale całkiem normalnie też nie ;)

I to mi wystarczy, "good enough" mi w zupełności wystarczy. Komunikacja to narzędzie a nie cel sam w sobie.
Zresztą NT też są różni i ta komunikacja nie zawsze jest tak samo dyplomatyczna czy empatyczna.

Tak. Zażartowałam sobie, bo to jest oczywiście mit, że dobra komunikacja i empatia to norma u NT. Zamiast tego jest wielki przemysł zajmujący się poprawianiem deficytów w tym zakresie.
Ostatnio edytowano Śr, 7 wrz 2022, 13:49 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Autysta - filmik

Postprzez szach90 » Śr, 7 wrz 2022, 14:24

Master/Pentium napisał(a):
szach90 napisał(a):Bezpośredniośc to ja z kolei nie lubię.

Interesujące. Dlaczego nie lubisz bezpośredniości w przekazie?


Wiesz jak ktoś mi wali prosto z mostu, to ja nie mam żadnego pola manewru zeby coś komuś odpowiedzieć sensowego...i wtedy albo kończy sie znajomość sama z siebie, albo hmm nie wiem.... Oczywiscie w pewnych przypadkach warto być bezpośredni, ale nie lubie cały czas, bo wtedy jakoś nie czuje się swojo i tak jakby mnie ktoś zgasił :).
Ostatnio edytowano Śr, 7 wrz 2022, 14:27 przez szach90, łącznie edytowano 3 razy
szach90
 
Posty: 142
Dołączył(a): N, 20 gru 2020, 13:37
Płeć: M

Re: Autysta - filmik

Postprzez Horka » Cz, 24 lis 2022, 22:40

A nie można być bezpośrednim, a przy tym uprzejmym? Nie mówię o każdej sytuacji, bo w niektórych rzeczywiście się nie da, ale wydaje mi się, że w wielu sytuacjach można mówić rzeczy otwarcie, ale tak, żeby nie wyjść na osobę chamską, czy apodyktyczną. Czy to już waszym zdaniem "dyplomacja"?

Ja czasem mam problem z bezpośredniością, jeśli poczuję się zanadto oceniana, albo w jakiś sposób odrzucona - ale to moja przypadłość neurotyka. Bardzo cenię, jesli mogę komuś powiedzieć, że się z czymś źle poczułam (nawet jeśli była to obiektywnie głupota), a druga osoba potrafi to zrozumieć i przyjąć.

Bardzo źle znoszę ludzkie chamstwo i agresję - z taką formą bezpośredniości trudno mi sobie radzić.

Natomiast ogólnie preferuję kontakt z osobami bezpośrednimi w przekazie, otwarcie mówiącymi jakie mają zdanie i jak się z czymś czują. Sprawia to, że mam lepszą orientację w sytuacji i czuję się bezpieczniej.

Szach, a czemu uważasz, że Ty byś przed kamera tak nie powiedział?
Ostatnio edytowano Cz, 24 lis 2022, 22:41 przez Horka, łącznie edytowano 1 raz
[nie mam ZA]
Avatar użytkownika
Horka
 
Posty: 1080
Dołączył(a): Wt, 8 sie 2017, 22:49
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron