COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z biura

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez nortolkyc » N, 12 mar 2023, 04:26

Współczesny niewolnik myśli że jest wolny (i jest o tym zapewniany), bo jest to bardziej opłacalne i stabilne. Mniej buntów i wyższa wydajność wyzysku. Niewolnicy niby pracują dla siebie, a to co zarobią po odliczeniu kosztów utrzymania i tak oddają do panów (słynny 1% populacji).
Sztuczna inteligencja pomaga moderować myśli i zamiary niewolników.
To nie te czasy, że trzeba było karać, wymagać, karmić i pilnować, aby nie uciekli. Teraz macie wolność :lol: , cieszycie się? Możecie wyskoczyć z kołowrotka i umrzeć sobie na własnych warunkach (albo i nie).
nortolkyc
 
Posty: 106
Dołączył(a): N, 14 mar 2021, 21:52
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » N, 12 mar 2023, 17:24

Weź takiemu przeciętnemu, szaremu kowalskiemu z ulicy powiedz, że jest niewolnikiem to ci odpowie żeś czubek i szur.
Jego argumentem będzie, że przecież można iść gdzie się chce i robić co się chce, więc jest wolność i on jest wolnym człowiekiem.
Zapewniam, że jakakolwiek próba dyskusji z taką osobą kompletnie nie ma sensu, bo tylko straci się czas a i istnieje ryzyko, że wzbudzi się u niej agresję i jeszcze większe wyparcie.

nortolkyc napisał(a):
I nie, wcale nie przesadzam, naprawdę się cieszę, że wkrótce nie będę musiała być tego świadkiem.

W jakim sensie?


Wypielalam na K-pax 8-)
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez bak » Pn, 13 mar 2023, 15:10

Mruczanka napisał(a):Weź takiemu przeciętnemu, szaremu kowalskiemu z ulicy powiedz, że jest niewolnikiem to ci odpowie żeś czubek i szur.
Jego argumentem będzie, że przecież można iść gdzie się chce i robić co się chce, więc jest wolność i on jest wolnym człowiekiem.
Zapewniam, że jakakolwiek próba dyskusji z taką osobą kompletnie nie ma sensu, bo tylko straci się czas a i istnieje ryzyko, że wzbudzi się u niej agresję i jeszcze większe wyparcie.


Potwierdzam. Nawet nie tacy szarzy, nawet dość nieprzeciętni w myśleniu i w indywiduailzmie - nie rozumieją. Dodatkowo dla nich arguemntem jest, że "nie ma o tym w internecie". Dopiero niedawno zrozumialam, do jakiego stopnia gugiel cenzuruje wyniki.
bak
 
Posty: 1948
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 16 mar 2023, 02:20

Gbur napisał(a):Mam wrażenie, że od dłuższego czasu trwa erozja prawa, na całym świecie, ale w Polsce szczególnie. Tak jakby prawo wymyśliła jakaś inna cywilizacja, a ta ją tylko nieudolnie małpuje.

Ta erozja dziwnie zbiega się z przygotowaniami do resetu światowej waluty
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Voiman » N, 19 mar 2023, 02:02

bak napisał(a):
Voiman napisał(a):A ja wziąłem te 4 szczepionki by uniknąć potencjalnych ograniczeń prawnych, które mogłyby się pojawić w przyszłości. W sumie nie obchodziło mnie nic innego.

No właśnie tak nie można. Wszelkie restrykcje, segragacja sanitarna, zmuszanie itd. = to wszystko, właśnie to było wbrew obowiązującemu prawu. Telewizja, nawet dziennik telewizyjny czy wiadomości nie stanowią prawa. To, że wyjdzie tam ktoś z rządu i powie to czy tamto to nie oznacza, że to jest od tego momentu obowiązujące prawo. Niestety ludzie dali nabrać się na ten teatrzyk.


Tak, ale brałem pod uwagę możliwość pojawienia się jakiś przyszłych regulacji w związku z tym i chciałem mieć spokój.
Albo jakieś utrudnienia dostępu do czegoś, priorytetyzowanie osób zaszczepionych itd.
Avatar użytkownika
Voiman
 
Posty: 843
Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 01:06
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » N, 19 mar 2023, 07:56

Ja brałem to pod uwagę, ale przewidywałem, że na dłuższą metę przedsiębiorstwa usługowe nie przetrwają długo bez połowy klientów (niezaszczepionych), więc raczej coś mi podpowiadało, że segregacji nie będzie.
No i nie pomyliłem się i nie dałem się nastraszyć. Zresztą nawet gdyby segregacja była, to też bym tak prędko nie poleciał po szczepionki, a najpierw bym rozeznał co inni niezaszczepieni o tym myślą, co planują, jak się do tego odnoszą. Dopóki jest to istotna liczebnie grupa, to czuję się w niej bezpiecznie. Skoro oni mogli się nie zaszczepić, to czym ja się różnię od nich?
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez bak » N, 19 mar 2023, 15:11

Witek034 napisał(a):Ja brałem to pod uwagę, ale przewidywałem, że na dłuższą metę przedsiębiorstwa usługowe nie przetrwają długo bez połowy klientów (niezaszczepionych), więc raczej coś mi podpowiadało, że segregacji nie będzie.
No i nie pomyliłem się i nie dałem się nastraszyć. Zresztą nawet gdyby segregacja była, to też bym tak prędko nie poleciał po szczepionki, a najpierw bym rozeznał co inni niezaszczepieni o tym myślą, co planują, jak się do tego odnoszą. Dopóki jest to istotna liczebnie grupa, to czuję się w niej bezpiecznie. Skoro oni mogli się nie zaszczepić, to czym ja się różnię od nich?

I właśnie dlatego cenzura dba o to, żeby ludzie mieli tylko jeden obraz świata - w którym wszyscy są zaszczepieni i nawet im w myśli nie postoi inaczej. I żebyś przypadkiem nie miał możliwości skontaktowania się z innymi niezaszczepionymi i ich racjami.
bak
 
Posty: 1948
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » N, 19 mar 2023, 16:57

bak napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Weź takiemu przeciętnemu, szaremu kowalskiemu z ulicy powiedz, że jest niewolnikiem to ci odpowie żeś czubek i szur.
Jego argumentem będzie, że przecież można iść gdzie się chce i robić co się chce, więc jest wolność i on jest wolnym człowiekiem.
Zapewniam, że jakakolwiek próba dyskusji z taką osobą kompletnie nie ma sensu, bo tylko straci się czas a i istnieje ryzyko, że wzbudzi się u niej agresję i jeszcze większe wyparcie.


Potwierdzam. Nawet nie tacy szarzy, nawet dość nieprzeciętni w myśleniu i w indywiduailzmie - nie rozumieją. Dodatkowo dla nich arguemntem jest, że "nie ma o tym w internecie". Dopiero niedawno zrozumialam, do jakiego stopnia gugiel cenzuruje wyniki.


Cenzuruje i to dość ostro.
Nawet nie tyle, że nie pokazuje pewnych stron, ale zdarzało mi się znajdywać przerabiane całe artykuły.
Z początku myślałam, że mi się wydaje, źle coś zapamiętałam, albo mam jakieś urojenia.
Ale jak inni ludzie zaczęli wspominać, iż oni mieli podobne odczucia i na dodatek zaczęli udowadniać zapisując artykuły, a potem za jakiś czas okazywało się, że artykuł który wisi na stronie jest już inny od tego, który zapisali, no to heheszki się skończyły.
Już nie mówiąc o tym, jak cenzura blokuje całe portale lub kanały informacyjne.

bak napisał(a):
Witek034 napisał(a):Ja brałem to pod uwagę, ale przewidywałem, że na dłuższą metę przedsiębiorstwa usługowe nie przetrwają długo bez połowy klientów (niezaszczepionych), więc raczej coś mi podpowiadało, że segregacji nie będzie.
No i nie pomyliłem się i nie dałem się nastraszyć. Zresztą nawet gdyby segregacja była, to też bym tak prędko nie poleciał po szczepionki, a najpierw bym rozeznał co inni niezaszczepieni o tym myślą, co planują, jak się do tego odnoszą. Dopóki jest to istotna liczebnie grupa, to czuję się w niej bezpiecznie. Skoro oni mogli się nie zaszczepić, to czym ja się różnię od nich?

I właśnie dlatego cenzura dba o to, żeby ludzie mieli tylko jeden obraz świata - w którym wszyscy są zaszczepieni i nawet im w myśli nie postoi inaczej. I żebyś przypadkiem nie miał możliwości skontaktowania się z innymi niezaszczepionymi i ich racjami.


Tak, że to eksperyment medyczny.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez bak » Pn, 20 mar 2023, 18:55

Mruczanka napisał(a):zdarzało mi się znajdywać przerabiane całe artykuły.
Z początku myślałam, że mi się wydaje, źle coś zapamiętałam, albo mam jakieś urojenia.
Ale jak inni ludzie zaczęli wspominać, iż oni mieli podobne odczucia i na dodatek zaczęli udowadniać zapisując artykuły, a potem za jakiś czas okazywało się, że artykuł który wisi na stronie jest już inny od tego, który zapisali, no to heheszki się skończyły.


Dokładnie! Przykład z amantadyną. Napisali, że działa. Potem przerobili, że może działą, potem, że toksyczna (! lek podawany w Polsce na stałe 90 000 pacjentów od ponad 50 lat...) i że nie działa na pewno. Więcej! Nawet artykuł naukowy zmienili dwa razy! NA podstawie tych samych badań wysnuwali dokladnie przeciwne wnioski. Ewidentnie pod wpływem "argumentów".
bak
 
Posty: 1948
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » Pn, 20 mar 2023, 19:02

bak napisał(a):
Mruczanka napisał(a):zdarzało mi się znajdywać przerabiane całe artykuły.
Z początku myślałam, że mi się wydaje, źle coś zapamiętałam, albo mam jakieś urojenia.
Ale jak inni ludzie zaczęli wspominać, iż oni mieli podobne odczucia i na dodatek zaczęli udowadniać zapisując artykuły, a potem za jakiś czas okazywało się, że artykuł który wisi na stronie jest już inny od tego, który zapisali, no to heheszki się skończyły.


Dokładnie! Przykład z amantadyną. Napisali, że działa. Potem przerobili, że może działą, potem, że toksyczna (! lek podawany w Polsce na stałe 90 000 pacjentów od ponad 50 lat...) i że nie działa na pewno. Więcej! Nawet artykuł naukowy zmienili dwa razy! NA podstawie tych samych badań wysnuwali dokladnie przeciwne wnioski. Ewidentnie pod wpływem "argumentów".


A teraz pomyśl sobie, że tych wszystkich artykułów nie będzie trzeba już przepisywać ręcznie, ze bedzie to mozna robić maszynowo. GPT-4 już zdaje się skończyli i cały wachlarz aplikacji typu automatyczne odpowiadanie na maile twoim stylem pisania maili.
pzdr.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » N, 26 mar 2023, 13:34

dr Paweł Basiukiewicz (Twitter):
"Najciekawsze jest, że jak chory z zespołem kruchości umiera z pozytywnym testem na c19 - to umiera na COVID.
A jak chory z zespołem kruchości umiera po szczepionce to umiera na zespół kruchości."

Dobre podsumowanie wykreowanej tzw.pandemii.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Voiman » N, 26 mar 2023, 14:28

Co daje wysoki testosteron? Ja mam podobno dużo.
7.080 ng/ml.
Górna granica normy to 8.360.
Dolna granica to 2.49.
W sumie ten hormon to scam bo ja mam mało energii.
Ostatnio edytowano N, 26 mar 2023, 14:29 przez Voiman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Voiman
 
Posty: 843
Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 01:06
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » N, 26 mar 2023, 14:32

Voiman napisał(a):Co daje wysoki testosteron?


Łysinę na głowie.

W sumie co to ma wspólnego z covidem? :chytry:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Voiman » N, 26 mar 2023, 14:33

Mruczanka napisał(a):
Voiman napisał(a):Co daje wysoki testosteron?


Łysinę na głowie.

W sumie co to ma wspólnego z covidem? :chytry:


łysienie nie jest od dużego teścia tylko od wrażliwości cebulek na DHT.
Łysi wmawiają sobie mit, że muszą mieć wysoki.
Ostatnio edytowano N, 26 mar 2023, 14:34 przez Voiman, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Voiman
 
Posty: 843
Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 01:06
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » N, 26 mar 2023, 17:04

Voiman napisał(a):Co daje wysoki testosteron? Ja mam podobno dużo.

Masywniejsze kości, ławiejsza budowa tkanki mięśniowej i niższa tendencję do odkładania tkanki tluszczowej, lepsza operatywność i skłonność do działania, niska naiwność i łatwowierność itd itd.

W sumie ten hormon to scam bo ja mam mało energii.

A co to znaczy "mam mało energii"? tak mówią często ludzie z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » N, 26 mar 2023, 17:21

P.P. napisał(a): ...niska naiwność i łatwowierność itd itd....

?!?!? od kiedy te cechy zależą od testosteronu?
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » N, 26 mar 2023, 17:23

Master/Pentium napisał(a):
P.P. napisał(a): ...niska naiwność i łatwowierność itd itd....

?!?!? od kiedy te cechy zależą od testosteronu?

Pewnie od zawsze. Jeszcze dodam dodatnią korelację testosteronu z nieoszukiwaniem/prawdomównością.
pzdr.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » N, 26 mar 2023, 17:29

P.P. napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
P.P. napisał(a): ...niska naiwność i łatwowierność itd itd....

?!?!? od kiedy te cechy zależą od testosteronu?

Pewnie od zawsze. Jeszcze dodam dodatnią korelację testosteronu z nieoszukiwaniem/prawdomównością.
pzdr.

Jakieś źródła tych wiadomości poproszę.
Wiem że testosteron ma korelację z agresywnością i libido ale pierwsze słyszę aby pierwsze słyszę aby jakkolwiek wpływał na cechy związane zarówno z uczciwością jak i ufnością.
Ok, agresywność ma tendencję do obniżania ufności więc pośrednio powiedzmy może ograniczać szanse na bycie oszukanym ale z drugiej strony agresywność zazwyczaj podbija impulsywność co ma efekt dokładnie przeciwny.

Więc poproszę jakieś linki do badań wiążących poziom testosteronu z tymi cechami.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » N, 26 mar 2023, 17:45

Master/Pentium napisał(a):Jakieś źródła tych wiadomości poproszę.
Wiem że testosteron ma korelację z agresywnością i libido ale pierwsze słyszę aby pierwsze słyszę aby jakkolwiek wpływał na cechy związane zarówno z uczciwością jak i ufnością.
Ok, agresywność ma tendencję do obniżania ufności więc pośrednio powiedzmy może ograniczać szanse na bycie oszukanym ale z drugiej strony agresywność zazwyczaj podbija impulsywność co ma efekt dokładnie przeciwny.
Więc poproszę jakieś linki do badań wiążących poziom testosteronu z tymi cechami.


No nie, to tak nie działa. Agresywność to nie testosteron,tylko słabe wyhamowanie przez korę czołową. Kobiety są równie agresywne (a niektóre race sugerują że bardziej agresywne od mężczyzn) tylko lepiej (statystycznie) pracują tym obszarem.
Publikacji znajdziesz dużo, kojarzę że nie masz z tym problemu, ale prosze, pierwsza z brzegu
https://journals.plos.org/plosone/artic ... ne.0046774
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Master/Pentium » N, 26 mar 2023, 18:16

P.P. napisał(a):Publikacji znajdziesz dużo, kojarzę że nie masz z tym problemu, ale prosze, pierwsza z brzegu
https://journals.plos.org/plosone/artic ... ne.0046774

Dziękuję bardzo, poczytam w wolnej chwili.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Śr, 3 maja 2023, 12:58

Wczoraj powstał projekt rozporządzenia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Cz, 4 maja 2023, 09:26

Dr Martyka: Czas rozliczeń jest coraz bliżej

"Pamiętamy szokujące informacje o braku miejsca w szpitalach czy ludziach umierających z powodu niedostatecznej liczby respiratorów (które to należało natychmiast kupić, niezależnie od ceny)" – napisał w poście na Facebooku lekarz. A jak było naprawdę? Otóż cały oficjalny przekaz okazał się nieprawdziwy. W 2020 roku zanotowaliśmy 2 MILIONY MNIEJ hospitalizacji, niż rok wcześniej. Było 10 TYSIĘCY MNIEJ respiratoterapii niż w roku 2019. Co ciekawe - wykryto 1,5 miliona mniej zachorowań na grypę - za to odnotowaliśmy 1,3 miliona pozytywnych testów na najsłynniejszego wirusa ostatnich lat" – napisał dr Martyka.

https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze ... 2d75&ei=16
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Cz, 4 maja 2023, 14:35

Myślenie, że nadchodzi czas rozliczeń uważam za naiwne. Zapotrzebowanie na rozliczenia jest niewielkie, większość ludzi jest w pełni gotowa na znacznie gorsze bajzle.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » Cz, 4 maja 2023, 15:03

enger369 napisał(a):Myślenie, że nadchodzi czas rozliczeń uważam za naiwne. Zapotrzebowanie na rozliczenia jest niewielkie, większość ludzi jest w pełni gotowa na znacznie gorsze bajzle.

Chyba zreszta od strony prawnej to niemozliwe, bo jedna z spec-ustaw cowidowych zwolniła urzedników i funkcjonariuszy państwowych z odpowiedzialności.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Witek034 » Cz, 4 maja 2023, 16:45

W rozliczenie to ja też nie wierzę, ale te przytoczone dane są ciekawe.
A co do tego...

P.P. napisał(a):Chyba zreszta od strony prawnej to niemozliwe, bo jedna z spec-ustaw cowidowych zwolniła urzedników i funkcjonariuszy państwowych z odpowiedzialności.

Nie wiedziałem, że to jednak przeszło, bo pamiętam, że zostało to wycofane (chyba, że potem wróciło w innej formie). Ale nawet gdyby, to zdaje się ustawa miała działać wstecz. A skoro tak, to nie można będzie na podobnej zasadzie cofnąć tej bezkarności wstecz? Skoro raz uczyniono taki precedens, to i drugi raz można
Ostatnio edytowano Cz, 4 maja 2023, 16:46 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 4 maja 2023, 20:56

Witek034 napisał(a):Dr Martyka: Czas rozliczeń jest coraz bliżej

"Pamiętamy szokujące informacje o braku miejsca w szpitalach czy ludziach umierających z powodu niedostatecznej liczby respiratorów (które to należało natychmiast kupić, niezależnie od ceny)" – napisał w poście na Facebooku lekarz. A jak było naprawdę? Otóż cały oficjalny przekaz okazał się nieprawdziwy. W 2020 roku zanotowaliśmy 2 MILIONY MNIEJ hospitalizacji, niż rok wcześniej. Było 10 TYSIĘCY MNIEJ respiratoterapii niż w roku 2019. Co ciekawe - wykryto 1,5 miliona mniej zachorowań na grypę - za to odnotowaliśmy 1,3 miliona pozytywnych testów na najsłynniejszego wirusa ostatnich lat" – napisał dr Martyka.

https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze ... 2d75&ei=16


A jak Edzia mówiła, że w szpitalach leżą statyści, to zrobili z niej szura XD

Nie, no Edzia jest trochę oderwana od rzeczywistości, ale z tymi przepełnionymi szpitalami, to media faktycznie kłamały i teraz wreszcie ktoś to głośno powiedział.
A to, że liczba zachorowań na wirusa celebrytę mniej więcej pokrywa się z liczbą jaka powinna przypadać zachorowań na grypę to też raczej nie jest przypadek.
Też o tym mówiono gdzieś wcześniej, tylko wtedy to też jeszcze była szuria.

Ale, żeby nie było tak dobrze, że teraz o tym można już mówić, bo ja też nie wierzę iż wynikną z tego jakieś konsekwencje i kogokolwiek ukarają.
Jak już, to prędzej cenzura przyczepi się do tych co nie trzeba, albo obwinią jakieś płotki nic nie znaczące, które tylko wykonywały polecenia, ale same decyzyjne nie były.
Coprawda część piąta serii "I pet goat" sugeruje, że odpowiedzialni za ten bałagan zostaną upublicznieni i ukarani, ale to chyba bardziej fantazje życzeniowe twórcy tego dzieła niż jakieś realne proroctwo.
Chociaż...
Teraz to już wszystkiego można się spodziewać.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pt, 5 maja 2023, 05:07

Mruczanka napisał(a):Też o tym mówiono gdzieś wcześniej, tylko wtedy to też jeszcze była szuria.

Były oficjalne raporty
No ale nadeszły czasy, w których oficjalne dane można było uznać za szurie
Ostatnio edytowano Pt, 5 maja 2023, 05:08 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pt, 5 maja 2023, 18:45

WHO oficjalnie odwołała dziś światową pandemię covid.

USA wygaszają ostatnie przepisy covidowe od 11 maja.

Polska rozważa utrzymanie maseczek w szpitalach na stałe (także po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego)
Ostatnio edytowano Pt, 5 maja 2023, 18:55 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » So, 6 maja 2023, 15:35

Sezon grypowy się skończył, to można odwołać :lol:

W Polsce oficjalnie 1 lipca, więc można się spodziewać większego szaleństwa ludzi w wakacje.
No chyba, że ruskie coś odwalą :roll:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » So, 6 maja 2023, 20:57

Mruczanka napisał(a):Sezon grypowy się skończył, to można odwołać :lol:

Ogłosili 30 stycznia 2020, odwołują teraz

Mruczanka napisał(a):W Polsce oficjalnie 1 lipca, więc można się spodziewać większego szaleństwa ludzi w wakacje.

W Polsce rozważają jakąś ustawę, która utrzyma covidozę w szpitalach nawet pod odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego.

Mruczanka napisał(a):No chyba, że ruskie coś odwalą :roll:

Na razie to "najbardziej demokratyczny kraj świata" triumfuje w odwalaniu różnych rzeczy.
Ostatnio edytowano So, 6 maja 2023, 20:58 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Śr, 14 cze 2023, 23:44

Maseczki jednak mają być zniesione (od 2 lipca)

Teoretycznie od 1 lipca, ale rozporządzenie ma być opublikowane podobno dopiero 1 lipca i "wejść w życie w dniu ogłoszenia". Teraz się przyczepię pierdoły, ale irytują mnie takie absurdy. Pracownicy szpitali nie powiedzą pacjentom "dobra, opublikowali rozporządzenie, można zdjąć maseczki", tylko maseczki będą po prostu obowiązywać do końca dnia. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następnym.
Ostatnio edytowano Śr, 14 cze 2023, 23:45 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » N, 18 cze 2023, 15:22

enger369 napisał(a):Maseczki jednak mają być zniesione (od 2 lipca)

Teoretycznie od 1 lipca, ale rozporządzenie ma być opublikowane podobno dopiero 1 lipca i "wejść w życie w dniu ogłoszenia". Teraz się przyczepię pierdoły, ale irytują mnie takie absurdy. Pracownicy szpitali nie powiedzą pacjentom "dobra, opublikowali rozporządzenie, można zdjąć maseczki", tylko maseczki będą po prostu obowiązywać do końca dnia. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następnym.

Mam znajomych różnych w branży medycznej i jest podział, choć o tym nie rozmawiają miedzy sobą. Jedni we wszystko wierzą, inny maja wy.ebane, każą maseczki to założą, każą zdjąć to zdejmą, karzą pod przymusem szczepić ludzi to będą szczepić. Są też tacy, którzy czują że jest jakieś niehalo, że dali się z coś wkręcić, ale wolą o tym nie mysleć i szczerze to reagują nerwowo, nawet jak się delikatnie o to pyta. O maseczki w tym roku to w przychodniach jest różnie, jedni lekarze przypominają, inni nie. Często zreszta sami nie mają.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Śr, 9 sie 2023, 17:30

Wielu przeciwników polityki covidowej narzekało, jak to Polska gospodarka ucierpiała w 2020 mając "najgłupszy" lockdown.

Z gospodarek zachodu jedynie Norwegia i Dania ucierpiały mniej, niż Polska. Irlandia nie ucierpiała. Finlandia i Szwajcaria ucierpiały podobnie, jak Polska. Cała reszta gospodarek zachodu ucierpiała bardziej (większość znacznie bardziej) niż Polska.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 31 sie 2023, 15:23

Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 3 paź 2023, 14:07

Dla jasności: nie popieram Konfederacji, ale na ich stronie można znaleźć ważne informacje, więc wklejam link, może komuś się przyda:

https://konfederacja.pl/te-szczepionki- ... u-sprawdz/
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Wt, 24 paź 2023, 15:26

STOP NOP wygrało w sądzie w sprawie "szczepionek":

https://stopnop.com.pl/morawiecki/

Pytanie, co teraz?

Dodatkowo coraz więcej płynie pozwów do sądów od ludzi poszkodowanych przez te preparaty.
Jak się okazuje powikłania nie są małe - kalectwo, śmierć, a i samych poszkodowanych też mało nie jest.

Fundusz Kompensacyjny wypłaca pieniądze tylko w przypadku, gdy wystąpią działania wymienione w charakterystyce produktu leczniczego, w wyniku których pacjent wymagał hospitalizacji przez przynajmniej 14 dni albo doszło do wstrząsu anafilaktycznego. Jeśli w szpitalu spędził np. 13 dni, to odszkodowanie się nie należy.

Mimo tak rygorystycznych zasad, do rzecznika praw pacjenta tylko do końca maja br. roku wpłynęło 1528 wniosków o przyznanie świadczenia. Fundusz wypłacił już 4,4 mln zł, przy średniej kwocie ponad 20 tys. zł. Sześciu osobom przyznano maksymalną kwotę – 100 tys. zł.

Ci, którzy nie spełniają wymogów wpisanych w Funduszu Kompensacyjnym albo domagają się wyższych kwot czy stałej renty, dochodzą swoich praw przed sądem.
Ostatnio edytowano Wt, 24 paź 2023, 15:26 przez Mruczanka, łącznie edytowano 1 raz
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez P.P. » Śr, 25 paź 2023, 22:12

Mruczanka napisał(a):Pytanie, co teraz?


Widzę, że drążysz temat ;)
Frustrujące może być to, ze nigdy się nie dowiemy o co chodziło, nawet jak przesłanki sa liczne i jakby niedyskusyjne.
Taką ciekawostkę podrzucę - jest taka holenderska publikacja z początku tego roku, badająca NOPy w poszczególnych seriach. I wyszło, że w dużych seriach ich nie było, lub praktycznie nie było, natomiast w wielu małoseryjnych produktach nopy były liczne. Zgadzało by się to z podejrzeniami sprzed dwóch lat, ze przynajmniej w części serii to był płyn fizjologiczny (stąd brak nopów). I teraz pytanie, co było w tych krótkoseryjnych? być może jest cos na rzeczy z tez "foliarzy" sprzed dwóch lat, ze chodzi o jakiś eksperyment. A nie ma sie tu co specjalnie domyślać, bo jest to pierwsze masowe użycie preparatu RNA. Jakoś niedawno, z dwa tygodnie temu, mikrobiolog (czynny naukowiec, żeby nie było) z Australii podał info, że badał "fizycznie" różne serie, i w części wyszło że zawierają plazmidy, czego absolutnie preparat RNA nie powinien zawierać. A co "robią" te plazmidy? a ułatwiają wnikanie RNA do jądra komórkowego, co
nie powinno mieć miejsca.
"Nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie zwierzę wyjątkowo niedbale."
P.P.
 
Posty: 1839
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Cz, 26 paź 2023, 00:19

Drąże temat, bo ludzie mają krótką pamięć.
A o tej sprawie wręcz należy pamiętać, biorąc pod uwagę ile osób zostało bezwzględnie oszukanych w kierunku skuteczności tych preparatów dumnie nazwanych "szczepionkami".
Należy się to wszystkim tym, którzy zostali przez to poszkodowani, a zwłaszcza zmarłym, których nagłe zgony próbuje się zamieść pod dywan, jakby nic się nie stało.
I wreszcie, drąże temat z osobistej urazy, bo "dzięki" całej tej aferze sama zorientowałam się, że padłam ofiarom NOP-ów, tylko nie tej "szczepionki", tylko innej, wiele lat temu.
A ponieważ wtedy prawie zeszłam z tego Świata, to bardzo bym nie chciała, żeby inni nie musieli przechodzić podobne doświadczenia.

Co do "szczepionek" na covid, to prawie od początku różni ludzie mówili, że poszczególne serie mogą się różnić składem - od placebo, przez mutagenne (wywołujące choroby), aż po śmiertelne.
Wtedy tych ludzi nazywano foliarzami.
Zdyskredytowano nawet dr Malone, który ostrzegał, że preparaty mRNA są niebezpieczne, a wiedział to ponieważ sam pracował nad tą technologią.
Zdyskredytowano praktycznie wszystkich, którzy robili jakiekolwiek badania tych gotowych już "szczepionek".
Dopiero kiedy KE rozpoczęła śledztwo w tej sprawie coś się ruszyło, ludzie nie mogli dłużej ignorować faktów.
A dowody są właśnie w ludziach, w dokumentach.
Pytanie, czy koncerny farmaceutyczne są w stanie dłużej to kontrolować, rozdawać ludziom pieniądze za milczenie, czy doszło to na tyle daleko, że odpuszczą, bo i tak i tak nikt im nic nie zrobi?
Ewentualne odszkodowania i tak pewnie wypłacałby Skarb Państwa, ale kto by się tym przejmował, jak każdy myśli tylko o sobie, żeby przetrwać w tej dżungli drapieżników.
Nikt nie chce umierać.
Dlatego tym bardziej trzeba pamiętać o tym covidowym wale ze "szczepionkami", aby nie dopuścić, żeby sytuacja się powtórzyła.

Jeszcze kwestia składu tych preparatów.
O tym też wielu ludzi mówiło i oby w tej kwestii racji nie mieli.

Jaka jest różnica między teorią spiskową i faktem?
Sześć miesięcy.
Ostatnio edytowano Cz, 26 paź 2023, 00:24 przez Mruczanka, łącznie edytowano 2 razy
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez enger369 » Pt, 27 paź 2023, 01:11

Jaka jest różnica między teorią spiskową i faktem?
Sześć miesięcy.

Teoria spiskowa to teoria spiskowa, a fakt to fakt.

W mainstreamie pojawiają się zarówno fakty, jak i teorie spiskowe. Jeśli na danej teorii spiskowej można bardzo dużo zarobić, pojawia się w mainstreamie jako "fakt", nawet jeśli totalnie przeczy wiedzy naukowej, którą zdecydowana większość ludzi się nie interesuje.

Co do szczepionek covidowych ciekawe było to, że na stronach producentów była inna oficjalna informacja o badaniach klinicznych niż ta, o której mówili politycy i dziennikarze. No ale po co czytać informacje na oficjalnej stronie producenta, politycy i dziennikarze znają się na szczepionkach lepiej.
Ostatnio edytowano Pt, 27 paź 2023, 01:12 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: COVID - stan psychiczny, nastroje, praca zdalna czy z bi

Postprzez Mruczanka » Pt, 27 paź 2023, 18:17

enger369 napisał(a):Teoria spiskowa to teoria spiskowa, a fakt to fakt.

W mainstreamie pojawiają się zarówno fakty, jak i teorie spiskowe. Jeśli na danej teorii spiskowej można bardzo dużo zarobić, pojawia się w mainstreamie jako "fakt", nawet jeśli totalnie przeczy wiedzy naukowej, którą zdecydowana większość ludzi się nie interesuje.


No, nie zupełnie.

Mamy obecnie czasy totalnej dezinformacji i czasami trudno powiedzieć co jest prawdziwą teorią spiskową, a co faktem.
Fakty, które nie są wygodne dla pociągających za sznurki celowo są nazywane "teoriami spiskowymi", aby je uniewiarygodnić.
Tylko, że jak już dłużej nie można ukrywać prawdy, bo dowody wychodzą na jaw, owe "teorie spiskowe" nagle zmieniają status na rzeczywisty i niezaprzeczalny fakt.
W ostatnim czasie bardzo dużo takich "teorii spiskowych" okazało się faktem i pewnie w przyszłości będzie tego jeszcze więcej.
Oczywiście te prawdziwe teorie spiskowe też istnieją i mają one na celu siać zamęt i ferment, aby ludzie byli zdezorientowani.
Taki ostatni duży przykład, to rzekome zwłoki kosmitów z Peru pokazane w Parlamencie Meksyku.
Przyznam, że sama dałam się na to nabrać początkowo, ale po bliższym przyjrzeniu się sprawy widać, że to rzeczywiście był fejk.


enger369 napisał(a):Co do szczepionek covidowych ciekawe było to, że na stronach producentów była inna oficjalna informacja o badaniach klinicznych niż ta, o której mówili politycy i dziennikarze. No ale po co czytać informacje na oficjalnej stronie producenta, politycy i dziennikarze znają się na szczepionkach lepiej.


Owszem, tak było.
Uważam, że to straszne, iż ludzie bardziej wierzą mediom niż producentowi, który dość jasno postawił swoje stanowisko w sprawie "szczepionek", praktycznie od początku.
Tylko kto go wtedy słuchał, komu chciało się zajrzeć na oficjalną stronę, czy choćby poczytać ulotkę do owych "szczepionek"?
Jedynie jak mogę sobie racjonalnie wytłumaczć taki brak racjonalnego myślenia u większości ludzi, to poddanie się panice i zastraszeniu.
To nie była normalna sytuacja i trzeba to jasno zaznaczyć.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron