badania relacji rówieśniczych młodzieży z Zespołem Aspergera

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

badania relacji rówieśniczych młodzieży z Zespołem Aspergera

Postprzez kalla » So, 23 sie 2008, 10:52

Szanowni Państwo,

Jestem doktorantką w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej na
Uniwersytecie im. Adama Mickiwicza w Poznaniu oraz terapeutą w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO w Poznaniu. Piszę pracę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Władysawa Dykcika na temat: "Doświadczanie relacji z rówieśnikami przez młodzież z zespołem Aspergera". Zdaję sobie sprawę, że jest to forum dla dorosłych osób z ZA, ale być może poprzez Państwo uda mi się dotrzeć również do młodzieży? Moje badania mają na celu poznanie jakie
problemy towarzyszą nawiązywaniu kontaktów i relacji rówiesniczych
młodzieży z ZA, jakie czynniki wspomagają rozwój relacji, jakie
utrudniają, kto i jak może pomóc, kogo osoba z ZA wybiera na
towarzysza zabaw oraz opracowanie modelu wsparcia dla osób z ZA
funkcjnujących w grupach rówieśniczych, dla nauczycieli, rodziców,
rodzeństwa. Badania polegają na rozmowie i obserwacji. Badaniem
objęta jest młodzież w wieku 10/11-16 lat z diagnozą ZA.
Nie ukrywam, że mam ogromny problem z dotarciem do młodzieży.
Dotychczas przebadałam kilkoro nastolatków z różnych części Polski i mam nadzięję, że uda mi się poprzez to forum znaleźć chętne rodziny i nastolatków do wzięcia udziału w moich badaniach. Badanie jest anonimowe, do rodzin będę dojeżdżać, nie muszą to być osoby tylko z Poznania lub okolić, ponieważ jeżdżę po Polsce do rodzin i nastolatków, którzy zgodzili się wziąć udział w badaniu.
Wszelkie wyniki, jeśli nie uda mi się ich w szybkim tempie opublikować, udostępnię zainteresowanym rodzinom.
Będę wdzięczna za pomoc. Bardzo proszę chętne osoby o kontakt na
adres: anetalewan@poczta.onet.pl lub proszę o podanie swojego adresu mailowego. Skontaktuję się z każdą rodziną i wyjaśnię szczegóły badania.
Zdaję sobie sprawę, że na tego typu prośby patrzy się bardzo ostrożnie, jednak mam nadzieję, że przychylnie podejdziecie Państwo do mojej prośby. Literatura polska na temat zespołu Aspergera prawie nie istnieje, mam nadzieję, że dzięki tym badaniom uda się to choć w nie wielkim stopniu uzupełnić.
z góry dziękuję.
Z pozdrowieniami,
Aneta Wojciechowska
kalla
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 21 sie 2008, 23:00

Maciek

Postprzez Vera » Pt, 31 lip 2009, 15:30

Maciek ma 15 lat,jest nastolatkiem z ZA. Jeżeli nie jest za pózno to chętnie pomogę Pani. Mieszkamy w Bytomiu.
Podaje adres:
basiaaa371@wp.pl
Vera
 
Posty: 52
Dołączył(a): So, 4 wrz 2010, 23:00

Postprzez Malafides » Pt, 31 lip 2009, 19:19

Zawsze chciałem zadać to pytanie

Czemu tak rozpowszechnione są badania autyzmu, ZA dzieci a tak mało dorosłych?
Avatar użytkownika
Malafides
 
Posty: 699
Dołączył(a): So, 6 cze 2009, 23:00

Postprzez Guest » Wt, 10 lis 2009, 02:18

Mało jest badań, bo każdy boi się je przeprowadzać wiedzać, że prawie nie ma literatury na ten temat. Prwie całą dotyczy dorosłych. A jak ktos sie juz tego podejmie czeka go żmudna praca nie dająca pewnosci na osiągniecie sukcesu
Guest
 

Postprzez Guest » Wt, 10 lis 2009, 02:21

Anonymous napisał(a):Mało jest badań, bo każdy boi się je przeprowadzać wiedzać, że prawie nie ma literatury na ten temat. Prwie całą dotyczy dorosłych. A jak ktos sie juz tego podejmie czeka go żmudna praca nie dająca pewnosci na osiągniecie sukcesu


oczywiscie zafiksowałam się. Chodziło mi, że literatura jest poświęcona prawie tylko wyłacznie dzieciom, więc trzeba zaczynać od podstaw prace nad badaniami dorosłch.
Guest
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 285 gości

cron