Zespół Aspergera tylko dla geniuszy?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Zespół Aspergera tylko dla geniuszy?

Postprzez chicken » Pt, 19 gru 2008, 22:21

Dlaczego ja na tym forum widzę same mądre osoby albo osoby, co piszą, że skończyły studia nie ma prawie nikogo, kto pisze, że skończył podstawówkę albo coś więcej może się wstydzą, bo odstrasza ich ta atmosfera geniuszy w około ja raczej nie jestem super mądry, bo nie znam nawet języka polskiego dobrze jedynie ortografie w miarę dobrze a z interpunkcją leże i się tego nie wstydzę a nawet czasem jestem dumny, bo jak widze większość osób w internecie lub w realu uznających się za inteligentnych to mnie na zabójczy śmiech bieże taki człowiek sobie nie zdaje sprawy, że dobre wychowanie?uprzejmność miłość do innych ludzi współczucie itp są niezmiernie ważne w osobie która się tak nazywa a jeśli tego nie ma to musi być cholernie ograniczona każdy inteligent musi z całej siły dążyć do jak najlepszego wydania swojej własnej wersji być coraz lepszym człowiekiem nie tylko w ogromną wiedzą ale także rozwiniętą duchowo wiem że to raczej dwa rodzaje inteligencji chyba społeczna jak się nie mylę ale człowiek posiadającym tylko tą jedną i się wywyższa i kuje innych w oko jest śmieciem brzydko mówiąc a tą jego inteligencją mógłbym sobie tyłem po porannym sraniu wytrzeć dobra to tyle jak ktoś Doszedł tak daleko to mam pytanie czy jeśli ja nie jestem żadnym geniuszem raczej, dlatego że co rok mam inne zainteresowanie obecnie UFO ezoteryka i największe spiski przeciw ludzkości to nie jestem aspergerem? aaa i może w nowym 2009 roku do szkoły wrócę :smile:
Avatar użytkownika
chicken
 
Posty: 91
Dołączył(a): N, 9 lis 2008, 00:00

Postprzez Morog » Pt, 19 gru 2008, 23:48

ja nie skonczylem studiów
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Postprzez asperger » So, 20 gru 2008, 01:03

Ja również nie skończyłem, tylko jestem w trakcie.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez Morog » So, 20 gru 2008, 01:08

a po za tym co ma inteligencja do wyksztacenia
by skonczyc studia trzeba umiec sie uczyc
i umiec tolerowac profesorów
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Re: Zespół Aspergera tylko dla geniuszy?

Postprzez ktoś inny » So, 20 gru 2008, 20:35

chicken napisał(a):(...) to mam pytanie czy jeśli ja nie jestem żadnym geniuszem raczej, (...) to nie jestem aspergerem?


Wg mnie absolutnie nie ma powiązania między byciem geniuszem, a byciem aspergerem.

Rafall78 na innym wątku powołał się ostatnio na dezyderatę. Polecam Ci ten tekst: http://www.fuw.edu.pl/~jziel/dezyderata.html

A zwłaszcza ten fragment o porównywaniu się: "Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie."

Daj se na luz z tymi geniuszami na forum, czy forum dla geniuszy :wink: "Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj."
Avatar użytkownika
ktoś inny
 
Posty: 599
Dołączył(a): N, 30 mar 2008, 23:00

Postprzez mareczek » Śr, 24 gru 2008, 15:25

Umierają w samotności.
mareczek
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt, 23 gru 2008, 00:00

Postprzez magic » Pt, 26 gru 2008, 04:32

Cześć Mareczek, witaj na forum!

mareczek napisał(a):W tym roku skończyłem studia dzienne na Politechnice Warszawskiej, a miałem nie małe problemy choćby ze zdaniem egzaminu z języka angielskiego, jestem bezrobotny, mam tak zwalone CV, że nie dziwię się, że nikt nie chce mnie przyjąć do pracy.

Jak to możliwe? W tym roku skończyłeś studia i już masz "zwalone" CV?

mareczek napisał(a):Gdzieś przeczytałem, że prawie wszyscy aspie pozostają samotni do końca swojego życia i pozostają bezrobotni. Umierają w samotności.

Ja też to czytałem, ale myślę, że to gruba przesada. Kontrprzykład: ja nie umieram w samotności, tzn. ani nie umieram, ani w samotności. :wink:
magic
 
Posty: 1289
Dołączył(a): Pt, 13 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez [*] » Pt, 26 gru 2008, 05:46

zazdroszczę ci
[*]
 
Posty: 292
Dołączył(a): So, 20 gru 2008, 00:00

Postprzez dimfuture » So, 27 gru 2008, 21:20

Mi się w końcu udało znaleźć dobrą pracę ale miałem ciężką drogę do tego. Pomimo, że miałem więcej niż odpowiednie kwalfikacje na 3 rozmowach o pracę odpadłem po rozmowie z ludźmi z HR (Human Resources jakby ktoś nie wiedział). Rozmowa ta najogólniej rzecz mówiąc ma sprawdzić "czy pasujesz do naszego zespołu".
No ale nie ma co tracić nadziei, staraj się tylko w nowej pracy nie popełniać starych błędów a w końcu na pewno się uda :)
Avatar użytkownika
dimfuture
 
Posty: 299
Dołączył(a): N, 20 kwi 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

ZA a inteligencja

Postprzez As-pies » Śr, 31 gru 2008, 17:36

Nie wiem, czy jest potwierdzony związek pomiędzy ZA lub autyzmem a inteligencją. Niektórzy wybitni ludzie są lub prawdopodobnie byli autystykami lub "aspies", ale większość ludzi wybitnych to ludzie bez takich zaburzeń psychicznych. Będąc "aspie" można sobie pochlebiać, że jesteśmy w "dobrym towarzystwie", ale prawda jest taka, że bycie zamkniętym w sobie samo nie czyni człowieka bardziej wartościowym.
Inteligencja pomaga ludziom z zaburzeniami psychicznymi radzić sobie w życiu, zrozumieć, na czym polegają ich problemy, wyciągać wnioski z niepowodzeń i dostosować się do świata, który już taki jest, że nie dostosuje się do nas.
Ale to dostosowanie powinno przede wszystkim oznaczać szacunek i pokorę wobec innych ludzi, którzy są "aspie" albo nie, są inteligentni albo nie, ale mają swoje życie, przeżyli być może nieszczęścia inni niż my
i wcale nie mają obowiązku nas kochać, a nawet tolerować.
Życzę wszystkim dobrego Nowego Roku
i - na Boga! - nie przejmujcie się, że w TV wszyscy tak beztrosko się bawią!
Prawdziwe życie to Wasze życie.
A-p
As-pies
 

Postprzez Perełka » Cz, 4 cze 2009, 16:40

Ja ukończyłam studia wyższe (co prawda zaocznie!), do tego od zawsze uchodziłam za osobę inteligentną (oczywiście od strony intelektu), ale w życiu miałam i tak wiele popapranych problemów, że nikt nie ma mi powodu, by mi czegokolwiek zazdrościć, jeśli jego problemem jest brak wyższych studiów w życiorysie...
Dopiero teraz usiłuję wszystkie mojej problemy zlikwidować. Nawet robaki, które wykryto u mnie podczas ostatniego badania lekarskiego...
A przyznam, że ostatnio udało mi się wiele spraw uregulować, wiele naprawić.
Perełka
 
Posty: 904
Dołączył(a): Śr, 12 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Setsuna F Seiei » Śr, 12 sie 2009, 01:51

Generalnie jedną z cech diagnostycznych AS jest posiadanie IQ przeciętnego lub wyżej.
Avatar użytkownika
Setsuna F Seiei
 
Posty: 292
Dołączył(a): Wt, 4 sie 2009, 23:00

Postprzez ...L » Śr, 12 sie 2009, 02:01

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00

Postprzez mareczek » Pt, 28 sie 2009, 04:57

Autystyczni geniusze:
- twórca pokemonów
- twórca torrentów
- Alan Turing jako pierwszy opisał jak ma pracować komputer i to dzięki niemu wygraliśmy drugą wojnę światową to on jest odpowiedzialny za złamanie szyfru Enigmy
mareczek
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt, 23 gru 2008, 00:00

Postprzez OlienMaster » Pn, 7 gru 2009, 21:15

Ja również nie skończyłem studiów, jestem dopiero w gimnazjum.
--------------------------
Respawn Lol
Avatar użytkownika
OlienMaster
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr, 4 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: tuchola

Postprzez D. » Pn, 7 gru 2009, 21:38

Inteligencja, inteligencją...
wiedza, wiedzą...
a wiedza "społeczna" swoim torem.

Generalnie to nie skończyłem liceum, ale co prawda jest ono renomowane i dopiero je zacząłem, aczkolwiek jeszcze 10 razy może się wszystko zmienić.
Zespół aspergera nie zobowiązuje do bycia geniuszem czy chociaż osobą w miarę zdolną. Generalnie problemy związane z funkcjonowaniem społeczeństwa mogą się przełożyć na naukę. Widzę to teraz gdy moja sytuacja społeczna jest bardzo, ale to bardzo przeciętna w nowej szkole. Podczas gdy wcześniej była znacznie lepsza.
D.
 
Posty: 76
Dołączył(a): N, 1 mar 2009, 00:00

Postprzez Malafides » Pn, 7 gru 2009, 22:55

mareczek napisał(a):Alan Turing jako pierwszy opisał jak ma pracować komputer i to dzięki niemu wygraliśmy drugą wojnę światową to on jest odpowiedzialny za złamanie szyfru Enigmy

Ej, a polska grupa? Jeszcze trochę a nikt nie będzie o nich pamiętał. Kierownictwo: mjr Maksymilian Ciężki
członkowie: Marian Rejewski, Jerzy Różycki, Henryk Zygalski
Avatar użytkownika
Malafides
 
Posty: 699
Dołączył(a): So, 6 cze 2009, 23:00

Postprzez sz » Wt, 15 gru 2009, 22:53

Hi
Powiem tyle: Inteligencja, inteligencją, ale szczęśliwie mamy swoje "zainteresowania". Jeżeli nie jest to coś zupełnie dziwnego (np. kolekcjonowanie zużytych jednorazowych kapsli?) i potraficie (wy młodsi) je pogłębiać lub rozszerzać to będzie dobrze. W szkole (LO - czy jak to się teraz nazywa) możecie mieć poważne problemy z nauką. Ale jeżeli wybierzecie kierunek studiów związany z zainteresowaniami, to jesteście w znacznej mierze wygrani. I oczywiście czym wcześniej wiecie jakie są wasze wady (zostaliście wcześniej zdiagnozowani) i zaczniecie zwracać na nie uwagę, tym macie lepsze rokowania na przyszłość.
sz
 
Posty: 28
Dołączył(a): So, 12 wrz 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 266 gości