Projekt

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez Amelia » N, 5 lis 2006, 04:50

cozashit napisał(a):ktorzy niektorzy?

Nietolerancyjni dla inności.

Przy manifestacji swojej inności poprzez wygląd chodzi nie tyle o fizyczne odpychanie nietolerancyjnych, co może o uniknięcie sytuacji kiedy taka osoba dopiero w rozmowie się "rozczaruje", bo napotyka inność.

To oznaka nietolerancji, jeśli się ocenia po wyglądzie. Takich ludzi trudno przekonać do swojego wnętrza. Szczególnie, gdy w rzeczywistości jest ono jeszcze bardziej dziwne niż to co na zewnątrz :wink:
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Postprzez cozashit » N, 5 lis 2006, 04:54

ok, i co z tego ze oznaka nietolerancji - ja oceniam ludzi po wygladzie i chyba kazdy to robi. jaki z tego wniosek o mojej osobie? jestem nietolerancyjny? o czym to swiadczy dokladniej? ( zalozmy ze nie znam slowa tolerancja i nie ma go w slownikach)
cozashit
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 8 paź 2006, 23:00

Postprzez Amelia » N, 5 lis 2006, 05:14

cozashit napisał(a):ok, i co z tego ze oznaka nietolerancji - ja oceniam ludzi po wygladzie i chyba kazdy to robi. jaki z tego wniosek o mojej osobie? jestem nietolerancyjny? o czym to swiadczy dokladniej? ( zalozmy ze nie znam slowa tolerancja i nie ma go w slownikach)

Rzeczywiście, użyłam złej definicji.
Zamień nietolerancyjni na "neurotypowi niekompatybilni z aspie" :D

Tak, stosowanie stereotypów samo w sobie nie jest złe - niektórym ułatwia życie.

Wracając do sedna - ubierając się oryginalnie (jednak nie wskazując na konkretną subkulturę) manifestujemy tylko inność. Gdy ktoś nas przez to omija, to znaczy, że nie jest otwarty na inność. No to niech omija.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Postprzez cozashit » N, 5 lis 2006, 05:17

amen.
cozashit
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 8 paź 2006, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 241 gości