Rybi tran

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Rybi tran

Postprzez asperger » Pt, 8 sty 2010, 22:58

Czy to prawda, że rybi tran pomaga w Zespole Aspergera?
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez pwjbbb » So, 9 sty 2010, 00:23

Kwasy omega-3 pomagają ogólnie na inteligencję, ale nie sądzę aby miały jakieś cudowne działanie w stosunku do autyzmu. Rybi tran jest zdrowy, a zdrowe odżywianie się pomaga każdemu i na każdą chorobę.
Avatar użytkownika
pwjbbb
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz, 15 sty 2009, 00:00

Postprzez atrofia » So, 9 sty 2010, 00:44

Tran ogólnie jest rybi. Oryginalny - z wątroby ryb rodziny dorszowatych. 'Rybi tran' to tautologia.
Lubię tran, ale nie mogę dostać bez dodatków smakowych, polecacie coś?
atrofia
 
Posty: 1205
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 23:00

Postprzez asperger » So, 9 sty 2010, 00:47

Ja piję tran Lysi (olej z wątroby dorsza) bez żadnych dodatków smakowych. Co to za problem mieć przez chwilę w ustach ten smak? Poza tym nie jest taki zły.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez pwjbbb » So, 9 sty 2010, 00:56

kupuję tran w takich przezroczystych żółtych tabletkach - i ja to jjem, tzn. nie połykam tej tabletki, bo łatwo się jest nią udławić, tylko rozgryzam jak cukierka - i bardzo lubię ten smak, np. zagryzam kanapką albo czymś podobnym - w ogóle lubię smak ryby

tak samo gryzę wit. C choć wiem że to szkodzi na szkliwo, uwielbiam smak wit. C z rosołem np.

tak samo jak cukierki traktuję tabletki z magnezem, np. dolomit, lubię ten smak kwasu mlekowego

próbowałem kiedyś jeść różnego rodzaju multiwitaminy, jak np. centrum, ale tak obżydliwego smaku nie znalazłem nigdzie, esensja obrzydliwości
Avatar użytkownika
pwjbbb
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz, 15 sty 2009, 00:00

Postprzez asperger » So, 9 sty 2010, 01:06

Ale tran w tabletkach zawiera o wiele mniej kwasów tłuszczowych Omega-3. Słyszałem, że zmniejsza ataki złości tran. Czy było tak u ciebie? Czy masz lepszą koncentrację od kiedy pijesz tran?
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez pwjbbb » So, 9 sty 2010, 01:17

Nie zauważyłem, w zasadzie to gorszą, nawet takie małe h ujawnia się w moim ADD. Niezależnie od tego co twierdzą dookoła ja nie zauważam żadnej różnicy w moim zachowaniu i poziomie funkcjonowania w zależności od tego co jjem. No może poza przypadkiem nażarcia się jakichś słodkich rzeczy typu placki, cukierki itp... ale wtedy to jest naturalne i każdy tak ma.

Co ciekawe jestem w stanie dosyć dobrze się skoncentrować po alkocholu. Np. ostatnio słuchanie co tródniejszych fragmentów książki Russela musiało być przepite.
Avatar użytkownika
pwjbbb
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz, 15 sty 2009, 00:00

Postprzez asperger » So, 9 sty 2010, 01:18

A ja zauważyłem mniejszą ilość moczu od kiedy piję rybi tran.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez Rhu » So, 9 sty 2010, 01:42

Przez dłuższy czas chodziłem dość, hm... 'przymulony'. Zacząłem m.in. pić tran, magnez itp. W sumie jest jakby lepiej (ostał się tran i magnez), więc coś jednak dietetycy się chyba nie pomylili. Ciężko mi określić, czy coś jeszcze zmieniłem, być może jakiś inny czynnik, o którym zapomniałem ma wpływ.
Avatar użytkownika
Rhu
 
Posty: 299
Dołączył(a): Cz, 15 paź 2009, 23:00
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 278 gości