konferencja nt zespołu Aspergera w Gdańsku

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

konferencja nt zespołu Aspergera w Gdańsku

Postprzez POMOST » Pn, 15 lut 2010, 19:51

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na konferencję , którą organizujemy. Wklejam program i nazwę projektu, ale na razie bez adresu strony, na którą trzeba przesyłać zgłoszenia, ponieważ jestem tu nowa i okazuje się że muszą zostać zatwierdzone trzy moja posty abym mogła podać te dane. Podam adres za jakiś czas, tymczasem można szukać samemu.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST” 81-542 Gdynia ul. Orłowska 70
tel. 509 073 743,
organizuje

KONFERENCJĘ SZKOLENIOWĄ

„Na drodze ku samodzielności”
poświęconą tematyce zespołu Aspergera

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Na drodze ku samodzielności.
Tworzenie warunków rozwoju i systemu wsparcia dla dzieci z zespołem Aspergera i ich rodzin”
dofinansowywanego przez FUNDACJĘ PZU

16 kwietnia 2010 Gdańsk
Ateneum Szkoła Wyższa

PROGRAM KONFERENCJI:
8.30 – 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.10 Otwarcie konferencji, mgr Joanna Chromik – Kovacs, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom
z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, Gdynia
9.10– 9.50 „Rola wczesnej diagnozy zespołu Aspergera” – mgr Małgorzata Marszałek, Specjalny Ośrodek
Rewalidacyjno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku
9.50– 10.30 „Zespół Aspergera w okresie dojrzewania” – lek. med. Magdalena Skotnicka, Centrum Neurorehabilitacji
im. Zofii i Józefa Dziurkowskich, Warszawa
10.30– 11.10 „Wyrównywanie deficytów w komunikowaniu się i umiejętnościach społecznych w oparciu o
Teorię Umysłu” – mgr Beata Blok, mgr Beata Ignaczewska, mgr Zofia Brzeska, Specjalny
Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku
11.10 – 11.30 PRZERWA KAWOWA
11.30 – 12.10 „Terapia integracji sensorycznej” – mgr Emilia Link – Dratkowska, Centrum Terapii Rozwojowej „WYSPA”,
Gdańsk
12.10 – 12.50 „Integracja dziecka z zespołem Aspergera w grupie rówieśniczej – strategie postępowania” –
mgr Beata Blok, mgr Beata Ignaczewska, mgr Zofia Brzeska, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno
- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku
12.50 – 13.10 „Nie tylko TUS – inne formy rozwijania kompetencji społecznych” – mgr Karolina Dyrda, Fundacja SYNAPSIS,
Warszawa
13.10 – 13.30 „Zespół Aspergera i zaburzenia współwystępujące a potrzeba farmakoterapii” – dr n. med. Anita
Sumiła, Zakład Psychologii Klinicznej GUM, Gdańsk
13.30 – 13.50 PRZERWA KAWOWA
13.50 – 14.20 „Znaczenie współpracy pomiędzy środowiskiem szkolnym a rodziną dziecka z zespołem Aspergera” –
lek. med. Magdalena Skotnicka, Centrum Neurorehabilitacji im. Zofii i Józefa Dziurkowskich, Warszawa
14.20 – 14.40 „Rola świadomego wsparcia rodziców w wychowaniu dziecka z ZA do samodzielności” –
mgr Agnieszka Borkowska, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością
Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, Gdynia, Halina Kantor, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom
z ADHD i Innymi Dysfunkcjami „Niezwykłe Dzieci”, Katowice
14.40 – 14.50 „Założenia i efekty projektu „Na drodze ku samodzielności” – mgr Aleksandra Wojciechowska,
mgr Izabela Banaszczyk, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom
„POMOST”, Gdynia
14.50 – 15.00 Zakończenie konferencji, mgr Joanna Chromik – Kovacs, prezes Stowarzyszenia „POMOST”, Gdynia

Rejestracji na konferencję prosimy dokonywać drogą elektroniczną.
Karta zgłoszenia znajduje się na stronie Stowarzyszenia:

Dopłata za uczestnictwo wynosi 20 zł/ osobę
POMOST
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 14 lut 2010, 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez fasci-nation » Pn, 15 lut 2010, 22:53

Szkoda że znowu tylko o dzieciach. Ciekawe kiedy do Nich Wszystkich dotrze, że z bycia Aspim się nie wyrasta, a starsze pokolenia mają gorzej, bo ich nikt nie uczył jak przetrwać w NT-świecie :?
Chyba, że uznamy za to wpisanie adhd i "państwo zabierajcie tego upierdliwego dzieciaka na indywidualne albo zróbcie coś, żeby się w końcu zamknął". Urodziłam się 15 lat za wcześnie by być Aspim :?
fajny kotó

Moja kocia książka: http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
i koci blog: http://kociswiatasd.blox.pl/
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Postprzez POMOST » Cz, 18 lut 2010, 19:33

Spokojnie!
To pierwsza konferencja na temat zespołu Aspergera jaką organizujemy. Jak dobrze pójdzie to będzie kolejna. Bardzo chcieliśmy żeby ta pierwsza była kompleksowa. Wśrod tematów jest zespół Aspergera w okresie dojrzewania. Kto wie może następna będzie o nastolatkach i dorosłych?
POMOST
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 14 lut 2010, 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Malafides » Pt, 19 lut 2010, 10:55

I może odbędzie się w miejscu nieco bardziej centralnie położonym niż Gdańsk? :wink:
Avatar użytkownika
Malafides
 
Posty: 699
Dołączył(a): So, 6 cze 2009, 23:00

Postprzez enter » Pn, 22 lut 2010, 19:02

A dlaczego to ogloszenie jest w dziale dla zarejestrowanych uzytkownikow?
enter
 
Posty: 86
Dołączył(a): Wt, 18 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: wagabond

Postprzez Amelia » Pn, 22 lut 2010, 19:55

Dobre pytanie.
Przenoszę do otwartego.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Postprzez Igor » Śr, 24 lut 2010, 18:59

Widzę, że dużo dzieję się w Gdańsku dla ludzi zainteresowanych zespołem Aspergera. Fajnie, cieszę się!
Koniecznie musicie zorganizować konferencję dotyczącą osób dorosłych z ZA.
Avatar użytkownika
Igor
 
Posty: 126
Dołączył(a): Wt, 27 wrz 2011, 23:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości