Talent ludzi z ZA.

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez Adam Wrzesiński » Śr, 7 kwi 2010, 10:22

Luc84 napisał(a):
D 2010 napisał(a):odnosze wrazenie, ze wszystko co na milimetr jest odstepstwem od jakiegos Twojego wzorca kojarzy Ci sie z choroba.
Nie mam żadnych wzorców, tylko chodzi mi o prawo do krytycznej opinii. Jak ktoś przykładowo zbiera jakieś graty i do mieszkania trzeba wchodzić z kaskiem na głowie i maską gazową, to sobie mogę pomyśleć że dany gość jest świrem. A nie że należy zgodnie z jakąś głupią poprawnością uznać że przecież ludzie mają różne zainteresowanie i to taka intrygująca pasja.

D 2010 napisał(a):no wiec skoro zgadzasz sie, ze nie musi by przydatne, to czemu Ci to przeszkadza?
Mi nie przeszkadza, tylko irytują mnie bzdurne twierdzenia że każde hobby jest fajne itd. To ma taki sam sens jak mówienie że każda książka jest mądra.


Do pierwszej odpowiedzi-Gorzej jeżeli nie spełnia norm,aby ta pasja była bezpieczna.

Do drugiej.Zgadzam się;ale jest takie coś jak gusta...
Adam Wrzesiński
 
Posty: 818
Dołączył(a): Pn, 29 mar 2010, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez D 2010 » Śr, 7 kwi 2010, 22:18

[quote="Luc84"] Nie mam żadnych wzorców, tylko chodzi mi o prawo do krytycznej opinii. Jak ktoś przykładowo zbiera jakieś graty...
...Mi nie przeszkadza, tylko irytują mnie bzdurne twierdzenia że każde hobby jest fajne itd. [quote]

ojejciu, no przeciez skoro krytykujesz to widac masz wzorce, bo inaczej wedlug czego bys rozroznil co jest 'dobrym' hobby a co 'zlym'?;
chodzi mi o to, ze u Ciebie ten zbior 'zlych' hobby jest zastraszajaco wieelki, jakbys chcial byc takim bosem co to decyduje co kto ma robic i rozdzielal ludzi na 'prawidlowych' i 'nieprawidlowych'.

znowu sam sobie przeczysz: skoro Cie irytuja te twierdzenia to widac Ci przeszkadza, no przeciez gdybys uznawal to za fajne to skad to niemile uczucie irytacji? wyobrazam sobie, ze ciezko Ci sie zyje, tyle powodow do irytacji wokol: a to ktos ma wlosy nie tak, a to zbiera pudelka po zapalkach a z tego moze byc ogien...
Avatar użytkownika
D 2010
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr, 10 mar 2010, 00:00

Postprzez atrofia » Śr, 7 kwi 2010, 23:10

Zaprawdę, nie pojmuję o czym do siebie rozmawiacie.
atrofia
 
Posty: 1205
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 23:00

Postprzez ...L » Cz, 8 kwi 2010, 00:14

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00

Postprzez . » Cz, 8 kwi 2010, 08:56

Rozmowa dziwaczna - skłaniam się do stanowiska Luc84
.
 

Postprzez konki » Cz, 8 kwi 2010, 22:21

A ja rozumiem tą rozmowę,a przynajmniej wypowiedzi D 2010(eh co za dziwaczne nicki :wink:), po prostu chodzi o to (w moim odczuciu), że D 2010 próbuje przekazać Lucowi, że irytacja pewną rzeczą a nie martwienie się tą rzeczą to są dwa przeciwne stany, ogólnie jestem za D 2010 ale myślę, że akurat przesadza z tym "bosem" i "decydowaniem".
Avatar użytkownika
konki
 
Posty: 183
Dołączył(a): So, 1 sie 2009, 23:00

Postprzez OlienMaster » Wt, 13 kwi 2010, 20:09

Cokolwiek by to nie było,Będziecie mieli w tym talent.
Avatar użytkownika
OlienMaster
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr, 4 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: tuchola

Postprzez Łódź87 » So, 17 kwi 2010, 15:22

Ja w sobie odnalazłem kilka talentów i przyzwyczajeń. Po wczorajszym odkryciu w sobie ZA, o zgrozo dziwnie się z tym teraz czuję...

- Komputery (wszystko co się da),
- Grafika komputerowa,
- Strony internetowe,
- Rysowanie - szczególnie techniczne,
- Kolekcja komputerów (przedział 20 letni),
- Muzyka (bardzo chciał bym zostać znanym DJ-em :wink:),
- Kolekcjonowanie muzyki, ogromnych ilości,
- Motoryzacja, bardzo duże zainteresowanie dziedziną, ostatnio powiedziałem rodzicom, ze jak już mam kolekcję biletów, migawek, komputerów, drukarek, modeli samochodowych, czasopism komputerowych, gazet, gier i wszystkiego tego typu, to jak się wykształcę to będę kolekcjonował samochody :)
- I ogólnie jest ze mnie jakaś złota rączka w różnych sprawach

Przez to wszystko, że lubię to robić, często jestem wykorzystywany przez różnych znajomych, aż momentami mi się odechciewa tych wszystkich spraw...
Łódź87
 

Postprzez ważniak » So, 17 kwi 2010, 22:38

Łódź87 napisał(a):- I ogólnie jest ze mnie jakaś złota rączka w różnych sprawach
A to ciekawe, bo na Wikipedii piszą, że
Oprócz deficytów społecznych ludzie tacy często mają także zaburzenia motoryczne (dyspraksja). Objawia się to zazwyczaj jako niezdarność fizyczna, także manualna.
Na pewno masz ZA? Ale może się czepiam. Witaj na forum.
Avatar użytkownika
ważniak
 
Posty: 816
Dołączył(a): Pt, 27 cze 2008, 23:00

Postprzez fasci-nation » N, 18 kwi 2010, 02:55

A mnie dziwią przyjaciele i imprezy :P
fajny kotó

Moja kocia książka: http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
i koci blog: http://kociswiatasd.blox.pl/
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Postprzez atrofia » N, 18 kwi 2010, 10:45

Chciałabym zauważyć, że Łódź napisał o znajomych, nie zaś przyjaciołach.
A właśnie, fasci, już wiesz jak odróżnić znajomego od p-a?
atrofia
 
Posty: 1205
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 23:00

Postprzez Łódź87 » N, 18 kwi 2010, 23:33

ważniak napisał(a):
Łódź87 napisał(a):- I ogólnie jest ze mnie jakaś złota rączka w różnych sprawach
A to ciekawe, bo na Wikipedii piszą, że
Oprócz deficytów społecznych ludzie tacy często mają także zaburzenia motoryczne (dyspraksja). Objawia się to zazwyczaj jako niezdarność fizyczna, także manualna.
Na pewno masz ZA? Ale może się czepiam. Witaj na forum.


Tą niezdarność często widzę u sąsiada :D A to jakaś kawa poleci na podłogę, a to popielniczka i róne rzeczy potrafią się dziać.
Rodzice, gdy byłem mały, bali się dawać mi czegokolwiek do ręki, gdyż wychodzili z założenia że zaraz to popsuję :P Dziś sobie z tym radzę i często lubię sobie pomajsterkować.
Co do mojego ZA to w odniesieniu do tego co piszą na wikipedii to posiadam nie wszystkie objawy co świadczy o tym ze nie mam jakiejs 100% zaawansowanej formy tej przypadłości.
Łódź87
 

Postprzez Łódź87 » N, 18 kwi 2010, 23:43

Po przeczytaniu wikipedii, zrobieniu testu z forum (wynik 26/32), po obejrzeniu chociażby filmu ADAM zauważam, że nie mam:
- tej nieśmiałości, którą się opisuje,
- lubię patrzeć w oczy, choć np. w kontakcie z dziewczynami, takimi które mi się podobają muszę z tym walczyć,
- nie mam wstrętu do hałasu,
- potrafię mówić o głupotach, ale moje zainteresowania i tak niestety stanowią większość rozmowy,
- Potrafię czytać innym z twarzy i rozumieć podteksty, ale bywa że to zawodzi...

Często bywało tak, że ktoś się na mnie obrażał a ja nie wiedziałem o co chodzi, od szkoły aż po studia miałem problem z interpretacją pytań. Słysząc ospowiedź, wiedziałem, że ją znam, ale pytania nie rozumiałem. Podobno w dzieciństwie miałem zdiagnozowane ADHD. Mama wytyka mi brak asertywności w stosunku do ludzi i naiwność. Jest wiele aspektów kwalifikujących mnie do uważania siebie za osobę z ZA. JAk ktoś chce mnie pod tym kontem prześwietlić to chętnie to uczynię.
Łódź87
 

Postprzez Igor » So, 24 kwi 2010, 06:17

A ja jestem ciekawy co jest napisane na temat CMC (komputerów, czatów, emaili, blogów itd) i zespołu Aspergera w rozdziale książki, o której pisze Rynkiewicz na portalu Edukacja i Dialog. Chyba tej książki jeszcze nie ma ale będzie. Tak rozumiem ten wpis.
Avatar użytkownika
Igor
 
Posty: 126
Dołączył(a): Wt, 27 wrz 2011, 23:00

Postprzez melo » So, 24 kwi 2010, 18:15

ale chodzi ci o "Za, inny mózg, inny umysł"? A. Rynkiewicz?
bo ta książka już jest...
Avatar użytkownika
melo
 
Posty: 349
Dołączył(a): So, 13 gru 2008, 00:00

Postprzez Igor » N, 25 kwi 2010, 02:54

Nie. Wydaje mi się, że ona zapowiada nową książkę na portalu Edukacja i Dialog pod redakcją Pisuli gdzie ona, Rynkiewicz cos napisała o komputerach i ZA albo się mylę. Zaglądnij tam sam i rozszyfruj ten wpis bo może ja się mylę.
Avatar użytkownika
Igor
 
Posty: 126
Dołączył(a): Wt, 27 wrz 2011, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 240 gości