Albert Einstein

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Albert Einstein

Postprzez asperger » Pt, 24 lis 2006, 19:56

Czy sądzicie, że Albert Einstein miał Zespół Aspergera? Dlaczego tak sądzicie?
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez GattacaSputnikUpdate » So, 25 lis 2006, 00:40

nie mam na celu niszczenia topicu,ale ostatnio dochodzę do wniosku,że tego typu nazw jak ZA itp., owszem, uzywa się, owszem, wychodzi to w testach, ale nie można nikogo wpakować w 1 szufladkę.
Prędzej są to tendencje. Wg zatem, tak, można powiedzieć, iż wykazywał taką tendencję, ale z drugiej strony - dlaczego miał problemy w szkole,skoro teoretycznie ZA powinni mieć super pamięć? Mógłby wszystko na blache wykuć, ale nie umiał tego. Umiał rozwiązywać zagadki.
Zagadki są jazzy:P

Boże, jaki ten slang młodzieży jest komiczny teraz:)
Avatar użytkownika
GattacaSputnikUpdate
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 12 paź 2006, 23:00

Postprzez asperger » So, 25 lis 2006, 00:41

Ja również nie lubię pamięciowo opanowywać materiału i mam problemy z nauką.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez GattacaSputnikUpdate » So, 25 lis 2006, 00:53

wiesz,ja sobie wszystko czasoprzestrzennie wizualizuje na ile sie da i generalnie jakos zapamietuje taka 'skompresowana wersje', a potem jakoś to rozpakowuję w słowa. O dziwo zawsze mi dobrze wychodzi o ile nie -odbija mi-.
A jak odbija to nie chcialbym mowic.
W ogole coraz mniej mam ochote mowic.
Avatar użytkownika
GattacaSputnikUpdate
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 12 paź 2006, 23:00

Postprzez hari » So, 25 lis 2006, 14:57

GattacaMalkovich napisał(a):dlaczego miał problemy w szkole,skoro teoretycznie ZA powinni mieć super pamięć? Mógłby wszystko na blache wykuć, ale nie umiał tego. \)


opoznienie w rozwoju raz - zaczal mowic jak mial 5 lat
to ze myslal wizualnie (visual spatial learner) dwa

System szkolny jets skrojony pod typowe wykuwanie materialu a nie rozumienie, kreatywnosc i poszukiwanie nowych rozwiazan.

W temacie uwazam ze bardziej prawdopodobne bylo iz Einstein mogl miec HFA, ale teraz to takie gdybanie.
Avatar użytkownika
hari
 
Posty: 2522
Dołączył(a): Wt, 31 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez Jaro » So, 25 lis 2006, 17:00

Co z tego,m ze pamiętałem, jak pamiętałem i parę innych książek i albo porawiałem nauczyciela, albo mysłałem o czymś innym, albo wdawałem się w dyskusję z nauczycielem, a co miałe robić cała klasa? itd. Zdolności i pamięć to nie zawsze wszystko. Poza tm czasem "wkułem" coś po swojemu, a nie tak jak trzeba, albo pomyliłem tematy.... kłopoty w szkole to mix: sposobu funkcjonowania umysłu, systemu nauczania i zwyczajów szkolnych...
Jaro
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt, 31 paź 2006, 00:00
Lokalizacja: W podróży

Postprzez GattacaSputnikUpdate » So, 25 lis 2006, 19:12

ja mowic to nauczylem sie dosc szybko,ale z przestrzenna wyobraznia to sie co do swojej osoby zgodze jak cholera.
Avatar użytkownika
GattacaSputnikUpdate
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 12 paź 2006, 23:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 252 gości